kompanzasyon, kael varkombi-12-pc-tft

İhtiyacınız ! 600-650 kvar.12 kademe ile sağlıklı bir kademelendirme oldukça zor.12 için şöyle olabilir.12,5-15-20-25-30-40-50-2x40-2x40-2x40-2x50-2x60.18 yapmanız halinde,daha uygun bir kademelendirme olur ( 3x5 monfaze de yaparak ).10 kvar'ı akım trafonuz görmeyeceği içib,bağlamanızın bir esprisi yoktur.Bu güçteki bir sistem için,aradaki 3-5 kvar farklılığın önemi olmaz.Sabitinizi hiç devreden çıkarmayacak şekilde 7,5 ile değiştiriniz.Akşamki uyarılar baki.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
0 kvar'ı akım trafonuz görmeyeceği içib,bağlamanızın bir esprisi yoktur.Bu güçteki bir sistem için,aradaki 3-5 kvar farklılığın ön
monofaze için de bir rakam belirtmiştiniz.
bunun hesabını da paylaşır mısınız?
akım trafosuyla alakalı bir hesabı var galiba

Röleniz,16 amp. den aşağısını görmediğine göre,16 amp. lik monofaze kondansatör 4 kvardır.4-5 kvar monofaze kondansatör buradan çıkıyor.Sizdede bundan daha düşük çıkmaz.18 kademe yaparsanız,6 kademeyi monofaze ( 6 kademe monofazeyi önermiyorum ) yapma imkanıda olabilir.

Röleniz,16 amp. d
abi kusura bakma tekrar tekrar aynı soruyu soruyorum ama. ama matematiksel formulü lazım. 16 amperi görememesi nereden geliyor.
bir diğer sorum da şu;
10kvar trifaze kondansatör mevcut durumda devreye giremeyecektir dediniz. 10 kvar ihtiyaç varsa giremesin ancak 40 kvar ihtiyaç varsa 30 u devreye soktuktan sonra da mı 10 u devreye sokmaz? 40 a tamamlamaz mı?

Röleniz,16 amp. den aşağısını görmediğine göre,16 amp. lik monofaze kondansatör 4 kvardır.4-5 kvar monofaze kondansatör buradan çıkıyor.Sizdede bundan daha düşük çıkmaz.18 kademe yaparsanız,6 kademeyi monofaze ( 6 kademe monofazeyi önermiyorum ) yapma imkanıda olabilir.

Bu konuda sizinle aynı fikirde değilim sami bey sözü geçen röleyi bende kullanmaktayım.Algılama sahası 0,010 miliamperdir.1600/5 akım trafosu çarpanı 320 olduğuna göre 320x0,010 = 3,2 amperlik kondansatörün altını algılamayacaktır.Hatta şunu söyleyeyim yaptığım testlerde röle olarak gurup argenin rölesi ve algılama sahası 0,003 olan röleyi 1600/5 akım trafosunda test ettim 320 x 0,003 = 0,96 amperin altını algılamaması gereken röle 0,5 kvar kondansatörü yük altında test ettim ve takır takır çalıştı.

özetle şunu demek istiyorum yük akımınız yani ana girişteki akımı kastediyorum çok düşük değilse yarım ve 1 kvar lık kondansatörleri bile algılıyor yeni nesil röleler bu dediğim tecrübeyle sabit yapıp deneyebilirsiniz

Son düzenleme:
Ben,röleden değil,akım trafosu algılamasından bahsediyorum.Murat 124 e jet yakıtı koyup,sürat lastiği taksanız ne yazar ? Rölenin,10 mA olduğunu ( 3 mA lik röle bile var ) bende biliyorum.Konu ile ilgili dokümanları daha önce eklediğim için,ilave edeceğim başka şey yok.klas 0,5 akım trafo-
sunun teorik akım algılaması 5/1000 ,pratikte ise % 1 dir.1600 x % 1 = 16 amper lafı buradan
gelmektedir.Aslında,esas konumuzda bu değildir.

Son düzenleme:
Ben,röleden değil,akım trafosu algılamasından bahsediyorum.Murat 124 e jet yakıtı koyup,sürat lastiği taksanız ne yazar ? Rölenin,10 mA olduğunu ( 3 mA lik röle bile var ) bende biliyorum.Konu ile ilgili dokümanları daha önce eklediğim için,ilave edeceğim başka şey yok.klas 0,5 akım trafo-
sunun teorik akım algılaması 5/1000 ,pratikte ise % 1 dir.1600 x % 1 = 16 amper lafı buradan
gelmektedir.Aslında,esas konumuzda bu değildir.
yaptığınız yoruma göre, 10 kvar kondansatör ihtiyacı olursa algılayamayacağından devreye girmeyecektir. benim şöyle bir sorunum var o işede mi yaramaz?
diyelim ki 30 kvar bağlı. sistmin ihtiyacı ise 40 kvar. 10 kvar ı bu durumda da mı sokmaz? bu durumda sokması gerekir.

Yuk akiminiz mesela 76amper olsun 50 kva civari bir guc yaklasik olarak eger cekilen akim bu degerin %10 unun altina duserse yani 7.6 amper kompanzasyondan hayir beklemeyin Boyle bir durum varsa kompanzasyon da oranlari tutturmaniz cok zordur

Sent from my HTC One using KontrolKalemi Forumu mobile app

Yuk akiminiz mesela 76amper olsun 50 kva civari bir guc yaklasik olarak eger cekilen akim bu degerin %10 unun altina duserse yani 7.6 amper kompanzasyondan hayir beklemeyin Boyle bir durum varsa kompanzasyon da oranlari tutturmaniz cok zordur
abi inanki bir şey anlamadım.
bunu neye istinaden yazdınız? biraz açmanızı rica etsem

Ana panonuzdan yani termik salterinizden gecen akim toplam yukunuz cok dusuk olursa mesela ortalama 76 amper cekiyor 've belli saatlerde 5-10 ampere dusuyor iste bu dusuk akimda sistem islemeyebilir akim trafonuzun buyuk olmasindan dolayi boyle bir durum varsa kompanzasyon saglikli calismaz

Sent from my HTC One using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri