kompanizasyon cezaya düşüyoruz yardım

youngman_2

Üye
Merhaba değerli forum üyeleri
Askeriyenin trafo Bakım ve işletme sorumluluğunu aldım.yalnız sistem biraz eski gibi.benden öncede sürekli cezaya giren bir sistemleri var.
sistem kısaca söyle ;
direk tipi 250 lik bir trafo,
6 adet monofaze 4,17kvarlık
4 adet trifaze 10 kvar
1 adet trifaze 5 kvar
1 adet trifaze 2,5kvar
rölemiz cls marka
sistemde bilgisayar klimalar kameralar dışında büyük çamaşır makinesi var birde gece aydınlatması
Arkadaslar 2 aydır cezaya düşüyor sistem
gündüzleri röleyi izlemeye gidiyorum 3 linyede 0,995 ,1 arasında gayet iyi görünüyor
bu sorunu çözmek için neler yapabilirim kademedeki sıralama için ne dersiniz kapasitör degerleri uygunmu sizce ...
üstatların önerilerini bekliyorum
saygılarımla ...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayaç değerlerini sabah 8'de, akşam 5'te bir kaç gün oku. Geçmiş dönem fatura endekslerini geriye doğru 3 ay süre ile burada paylaş(reaktiflik oranlarını da hesaplamış olarak). Bakalım hata neredeymiş?

sn hemmuhhemtek
kademedeki kondansatör degerleri uygunmu

Moofaze'ler büyük gibi görünüyor.

Monafazeler 0,8 kVar 3 adet(R, S, T) ve 1,6 kVAr 3 adet(R, S, T) olursa ve 4 tane 10'dan 1'ini 20 kVar yaparsan daha doğru olur. Röle kademelerde bir kural istemiyorsa tabii..

Son düzenleme:
peki mevcut sistemi dediginiz gibi değiştirince bunu röleye tanıtmak gerekiyormu kendisi mi otamatik anlıyor röle

rölenin modeli nedir? bulabiliyorsan kullanım klavuzunu netten bul. Nasıl tanıtıldığına ordan bakalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri