Kombi tavsiyesi

100 m2 ise yogusmaliya gerek yok hermatik al.
Yani hangisi iyi oluyor abi.yogusmali daha mi pahali

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hangisinden almalı abi hermetik mi yogusmalimi hangisi iyi oluyor
Hermetikler zaten mecburi. Bacalılara artık izin verilmiyor. Olası bir gaz hatasında gaz dağıtım şirketi görürse anında gazı kesiyor.
Yoğuşmalı ile hermetik farklıdır. yoğuşmasızlar artık günümüzde üretilmiyor. Birkaç sene sonunda onlar da kalkacak piyasadan.
Yoğuşma tekniğinde çoğu kombi 60'C den sonra yoğuşmaya geçer. Örnek verdiğim üründe 45'C de bile yoğuşma yapılmaktadır.
Kalorifer sıcaklığını 45'C de sabit tutabilirsin. %108 verim verilmiştir.
Teknik servislik konusuna gelirsek.
Eğer Türkiyede yaşıyorsak, hemen hemen her firma üçkağıtçı diyebiliriz. Buna karşın her firma kendisini temiz gösterme gayreti içerisindedir.
Bilinçli bir kullanıcı tüm evrakları saklar ve olası bir arıza durumunda ne yapabileceğini bilirse,tüm firmalar dize gelecektir.
RİCA MİNNET ASLA İŞ YAPTIRMAYINIZ.

Abi bu zamana kadar ben cozuyordum sorunları.bakim yapmak basit pislik tutucu faz temizliği vs..arastira arastira bazi yedek parçalarını da degistrdim kendim ama yine de sicak su bazen hic akmıyor.bazen akiyor..

TİYO değiştirmek istiyorsanız

arızalı olmadan önce ( ilk sıfır takılması zamanı )
ısınmanızda ve mutfak ve banyo beraber sicak suyu desteğinde sorun yoksa
aynı kw
bizler arıza almadan arızayı düşünürüz
halbuki arızasız kombi olması
piyasada parça bulunması durumu ve tamir işinden alıyorum diyorsunuz sizin tamir edebileceğiniz kombi
olursa daha iyi olacaktır .
komşularınızda aynı kombi ( almak istediğiniz kombiden ) varsa belki komşunuzun kombi değiştirme zamanı parça olarak temini yarar size sağlar .
ama şu var eğer kombi gaz harcamaları az olan kombi tercih etmelisiniz .

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Yani hangisi iyi oluyor abi.yogusmali daha mi pahali
Yogusmali kombi hermatige göre en az %60 daha pahalıdır. Yogusmali kombiden verim alabilmeniz için kombinin düşük ısıda kullanılıp peteklerin daha uzun tutulması gerekir.montaj asamasinda petek uzunluk hesabı hermatik kombiye göre yapılmışsa yogusmali kombi fiyat farkını amorti etmez.

kombi ömünü tamamladığında piyanyo dan amorti parası alısın , o para ile soğuk suyunu içersin

Yogusmali kombi hermatige göre en az %60 daha pahalıdır. Yogusmali kombiden verim alabilmeniz için kombinin düşük ısıda kullanılıp peteklerin daha uzun tutulması gerekir.montaj asamasinda petek uzunluk hesabı hermatik kombiye göre yapılmışsa yogusmali kombi fiyat farkını amorti etmez.
Bilgiler çelişkili ve ilgisiz.
Hermetik:
Baca gazı ve yanma havası aynı borudan temin edilmektedir.
BACALI:
Kurulduğu mekandaki hava yanma odasına girer, genel bir bina bacası vaıtasıyla yanmış gazlar atılır. Baca sorunları dolayısı ile kullanımı yasaklanmıştır.
Bir kombi hermetik olup aynı zamanda yoğuşmalı da olmaktadır. Yoğuşma tekniği bilindik turbo sistemler gibidir. Baca gazının bir miktarının kullanılması.
Kombilerdeki tek verim unsuru kullanılan gaz miktarı doğrultusunda üretebildikleri ısı değeridir.
A kombisine 3 m3 gaz verirsiniz toplamda 25KCal üretir. B kombisine 3 m3 gaz verirsiniz toplamda 30Kcal üretir. Demekki B kombisi daha verimlidir.
Günümüz teknolojisinde kombi verimleri aşağı yukarı aynıdır. Kombi tasarrufunun tek bir koşulu vardır.
DIŞARIYA KAÇAN ISI MİKTARI:
Bir kombi sisteminde tüm pencereleri açık olarak bırakırsanız, o kombi sonsuz gaz harcayacaklardır. Yani tüm gün tüm güçleri ile çalışacaktır. Dolayısı ile herhangi bir ısınma sözkonusu olmayacaktır.
Peteklerin büyütülmesi odanın ısınma süresine doğrudan etkilidir. Çabuk ısınan bir oda çabucak soğuyorsa orada verimden bahsedilemez.

Bilgiler çelişkili ve ilgisiz.
Hermetik:
Baca gazı ve yanma havası aynı borudan temin edilmektedir.
BACALI:
Kurulduğu mekandaki hava yanma odasına girer, genel bir bina bacası vaıtasıyla yanmış gazlar atılır. Baca sorunları dolayısı ile kullanımı yasaklanmıştır.
Bir kombi hermetik olup aynı zamanda yoğuşmalı da olmaktadır. Yoğuşma tekniği bilindik turbo sistemler gibidir. Baca gazının bir miktarının kullanılması.
Kombilerdeki tek verim unsuru kullanılan gaz miktarı doğrultusunda üretebildikleri ısı değeridir.
A kombisine 3 m3 gaz verirsiniz toplamda 25KCal üretir. B kombisine 3 m3 gaz verirsiniz toplamda 30Kcal üretir. Demekki B kombisi daha verimlidir.
Günümüz teknolojisinde kombi verimleri aşağı yukarı aynıdır. Kombi tasarrufunun tek bir koşulu vardır.
DIŞARIYA KAÇAN ISI MİKTARI:
Bir kombi sisteminde tüm pencereleri açık olarak bırakırsanız, o kombi sonsuz gaz harcayacaklardır. Yani tüm gün tüm güçleri ile çalışacaktır. Dolayısı ile herhangi bir ısınma sözkonusu olmayacaktır.
Peteklerin büyütülmesi odanın ısınma süresine doğrudan etkilidir. Çabuk ısınan bir oda çabucak soğuyorsa orada verimden bahsedilemez.

sizin dediğiniz her şey yolu da gidecek hadi diyelim .
kullanım şartları ,daire petek sayısı , arıza , servis bedelleri vs gibi .

sizin dediğiniz her şey yolu da gidecek hadi diyelim .
kullanım şartları ,daire petek sayısı , arıza , servis bedelleri vs gibi .
Kulanım şartları diye bir şey olmaz. Kombilerin kullanım amaçları bellidir.
Daire büyüklüğü ve dolayısı ile petek sayısı, üretilen ısı miktarını etkiler.
100m2 lik bir mekan için 25Kcal'lik bir kombi yeterli ise, 140m2 lik bir mekan için haliyle daha güçlü bir kombi gereklidir.
Aynı zamanda keyfiyet te vardır.
20m2 lik bir salonda 2 petek yeterli iken 4 petek konulması da düşünülebilir. Sonuçta petekler ısıyı dışarı veren ekipmanlardır ve belli standartları vardır. Doğal olarak 4 adet 1m Tül petek kullanmak yerine 2 adet 2 şer metretül petek te yerleştirilebilir. Her iki durumda da sonuç aynıdır.
Ama peteklerin m tül olarak büyüklüğünü artırırsak mekan daha çabuk ısınacaktır.
Arıza veya servis bedelleri zaten hemen hemen aynıdır. Keza benim fikrimce ucuz olan bir servisliğe çok sıcak bakmam. Batan firma olan ferrolinin servisliği gibi :D
Türkiyedeki tüm ürünler için ben daima kullanıcı taraftarıyımdır. Hiçbir firmaya güvenmem ve önermem. VIESMANN markayı da 6-7 yıldır annem için takdırdığım ve kendi evime yeni bir modelini almış olduğum için önerdim.
Bu firmanın kökeni ALMANYA olduğu için teknik servislik konusunda son derece titizler. Firma ile iletişime geçip olası bir sorunu dile getirmek bile yeterli olmaktadır.
Diğer firmalar hakkında bilgi sahibi değilim. Sadece FERROLİ kullanmakta idim sorunlardanndolayı olsa gerek o firma da zaten ortalıklarda yok. :D
Önerebileceğiniz herhangi başka bir firma varsa elbette faydalı olacaktır.

Kulanım şartları diye bir şey olmaz. Kombilerin kullanım amaçları bellidir.
Daire büyüklüğü ve dolayısı ile petek sayısı, üretilen ısı miktarını etkiler.
100m2 lik bir mekan için 25Kcal'lik bir kombi yeterli ise, 140m2 lik bir mekan için haliyle daha güçlü bir kombi gereklidir.
Aynı zamanda keyfiyet te vardır.
20m2 lik bir salonda 2 petek yeterli iken 4 petek konulması da düşünülebilir. Sonuçta petekler ısıyı dışarı veren ekipmanlardır ve belli standartları vardır. Doğal olarak 4 adet 1m Tül petek kullanmak yerine 2 adet 2 şer metretül petek te yerleştirilebilir. Her iki durumda da sonuç aynıdır.
Ama peteklerin m tül olarak büyüklüğünü artırırsak mekan daha çabuk ısınacaktır.
Arıza veya servis bedelleri zaten hemen hemen aynıdır. Keza benim fikrimce ucuz olan bir servisliğe çok sıcak bakmam. Batan firma olan ferrolinin servisliği gibi :D
Türkiyedeki tüm ürünler için ben daima kullanıcı taraftarıyımdır. Hiçbir firmaya güvenmem ve önermem. VIESMANN markayı da 6-7 yıldır annem için takdırdığım ve kendi evime yeni bir modelini almış olduğum için önerdim.
Bu firmanın kökeni ALMANYA olduğu için teknik servislik konusunda son derece titizler. Firma ile iletişime geçip olası bir sorunu dile getirmek bile yeterli olmaktadır.
Diğer firmalar hakkında bilgi sahibi değilim. Sadece FERROLİ kullanmakta idim sorunlardanndolayı olsa gerek o firma da zaten ortalıklarda yok. :D
Önerebileceğiniz herhangi başka bir firma varsa elbette faydalı olacaktır.

merhaba sn. @Mr_YAMYAM

Kombi kcal hesabı metrekare ile hesap olmaz
çok iyi ısı koruması vardır 100 metrekare dairedir , ısı koruması vasattır 100 metrekare dairedir
ısı kaybına göre vs değerlere göre petek sayısı az ve çok olur .
her petek artırılması ısı derece artışı gaz yanması ve sonucunda gaz kullanımı ve bedel artmasıdır

bazı durumlarda haklısınız konfor sağlar ,
2 m tül yerine 4 m tül petek takılması normal ,veya yoğuşmalı kombi gaz parası aynı hesaba gelir .
arıza çıkarsa yoğuşmalı kombide daha fazla bedel ödersiz daha pahalıdır
eğer soğuk bir yerde ikamet ediyorsanız faydası azalır .
2 m tül petekle ısıtacağınız yeri niye aynı dereceyi için 4 petek takılsın boşuna su dolaştırmak devir daim suyu soğutmak .
2 m tül boy petek takmak doğru değildir takılmasnıı tavsiye etmiyorum
petek sanki az ısınıyor gibi olur , sıcak su çıkışı soğuk olur giren su 2 metreyi tam desteklemez desteklemesi için dereceyi artması gerekir bunun sonucunda gaz artışı ve gaz bedeli artışı olur .

soru :
1 lt ve 2 lt kap var , içindeki su ısısı 20 derece
1 lt 10 derece su var bu suyu 0.5 lt ( yarım ) kaplara paylaştırdık
sonuç :
1 lt kap su kaç derece olur
2 lt kap su kaç derece olur
kaplardaki ısı denk ısımıdır
veya
kaplardaki ısı denk olması için ne yapılmalıdır .

VIESMANN markayı da 6-7 yıldır annem için takdırdığım ve kendi evime yeni bir modelini almış olduğum için önerdim. demişsimiz .
hiç arıza yaptımı ? servis çağırdınız mı çağırdınız ise kaç kez çağırdınız , bedeli ne oldu
arıza oldumu ? Bakım için mi ?
verilecek cevap miktar hiç arıza gelmemişse mantıklı bir alış veriş yapmışsınız normal ve yoğuşma tarafını bilemem siz biliyorsunuz gaz bedeli daha az ödemiş iseniz . mantıklı diyelim .

para ve konfor ? ve para kısıtlı konfor az ?

Kolay gelsin ,Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Mr Yamyam aşağıdaki tanımınız yanlış. Yoğuşmalı kombiyi tarif etmiyor

"YOĞUŞMALI:
Yanmış gaz atıkları bile hala yanabileceği için gaz çıkışından bir miktar yanmış gazın yeniden yanma odasına gönderilmesi. Arabalardaki turbolar gibi. (Yanlış bilmiyorsam)"

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri