Kombi tavsiyesi

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Abiler selamin aleykum.evimizde ferroli marka kombi var zirt birt arizalaniyo..değiştirmeyi dusunuyorz.hermetik yogusmali vs bunlar ne anlama geliyor.kombi alırken nasıl kombi almak gerekiyor..ve varsa 2-3 bin tl lık hangi marka tavsiye edersnz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Abiler selamin aleykum.evimizde ferroli marka kombi var zirt birt arizalaniyo..değiştirmeyi dusunuyorz.hermetik yogusmali vs bunlar ne anlama geliyor.kombi alırken nasıl kombi almak gerekiyor..ve varsa 2-3 bin tl lık hangi marka tavsiye edersnz

kaç yılık , arızası nedir , modeli !!!

2-3 bin TL lik kombiler tavsiye edilmez.
Günümüz koşullarında uzun süre hizmet verebilecek kombiler en az 5000TL dir.
2-3 bin TL lik kombiyi 2-3 sene sonra atmaktansa 5000TL lik iyi bir kombiyi 10 yıl kullanmak daha ekonomiktir.
HERMETİK:
Yanma için gerekli havayı özel borusu ile dışardan çekip, yanmış gaz atıklarını aynı boru içerisindeki başka bir boru ile atılma sistemidir.
YOĞUŞMALI:
Yanmış gaz atıkları bile hala yanabileceği için gaz çıkışından bir miktar yanmış gazın yeniden yanma odasına gönderilmesi. Arabalardaki turbolar gibi. (Yanlış bilmiyorsam)
MODÜLASYON:
Gaz yanışı elde edilmesi istenilen enerji doğrultusunda büyük ya da küçük olabilmektedir. Eğer bir kombi modülasyonlu değilse daimi yüksek gaz seviyesi ile çalıştırılmaktadır. Bu da özellikle düşük ısı gereksinimlerinde fazla ısının dışarı atılması demektir.
Örnek bir tavsiye ürün.
https://www.viessmann.com.tr/tr/kon...yakitli-yogusmali-kombiler/vitodens-100w.html
Tam yoğuşmalı hermetik bir kombidir. 5 ayrı modülasyon aralığında %17 den %100 e kadar seviyesi vardır.
Eğer eviniz ara katlarda ise modeli VITODENTS 100W olup, evin alanına göre 25- 35KW seçilebilir.
Eviniz müstakil veya üst kat ise VITODENTS 111W modeli tavsiyemdir.

Hangisinden almalı abi hermetik mi yogusmalimi hangisi iyi oluyor

merhaba sn . @Mr_YAMYAM

tesbitlerinizde doğru söylüyorsunuz

ama
3 firma vardır buderus , viessmann , vaillant
eca da 4 firma diyelim ayırt etmeyelim diğer diyelim .

Bildiğiniz gibi burası TÜRKİYE

Bende taş gibi diyelim , viessmann vitopend 200 kombi vardı .
o zamanlar en kralı idi kullanma suyu 2 banyoya destekli idi .
her şey güzel .
ama gerisi
servise verdiğin para iki kombi alır , parça neredeyse yarım kombi alır , ama şu var hakkını yemeyelim taş gibi şimdiki gibi değil tam bakır diyelim neredeyse aksam borular vs gibi .
servis üfleme püfleme tamam birde ana gazı azotu kaçırır her yıl gaz bas çünkü tam bas suyu tahliye etrmeden ( ........ oturunca kombi çırağı olmaya başlıyorsun . )

anlıyacağınız rekabet ve satış yapmak için eski kalite beklemek sizin düşünceniz
ve
tüketim ekonomisindeyiz al at sistemi , arıza kombi parasını % 40 - 50 sini geçiyorsa yenisini al zaten elektriksel durumlarda kart yandımı otudur ...........
biraz gözün kesiyorsa kombi tamiri geç olmasını ( biraz soğukta kalmak ) kart tamirine gidersin + ustalık yine yarı oturdun ........
işten anlıyorsan oturduğun hissettirdi !!!!
anlatmaklar bitmez
tüm kombiler tüketimlerinde farkı ise + artı - eski hesabı yapılır
ustalık usta olacak olmadıktan sorna örneğin arabanızı çocuğa emanet etmek gibi

kimseye şunu al şunu alma diyemem sadece başından geçenleri anlattim servise veya diğer durumlara göre deiğişkenlik sağlıyabilir .

unutmayalım burası TÜRKİYE

Biraz bilği sahibi olursan kombi tamirini kendinde yapabilirsin .
gazı kaçmadığı sürece kombiyi elletmeyin ,
arıza olusa duruma göre plan çizin ( biliği ustalık )
şimdi 3 yılı geçti
tüm vanaları alt üst vana+ pislik tutcu yapılması ile kendim temizliyorum
sadece 1 püslük tutcunun içini aldım . ( basınç sorunu olabilir diye )
ana su hattına basınç düşürücü ,
cs gibi

sonuç , sanki arıza olmuş gibi faz ederek kombi firması testi yapın
ne kadar zaman gelecek ( randevu ve günü )
ustalık hakiki ustamı geliyor
parça fiyatını sorun özelikle ana kart .
servis yıllık Bakım diyelim nasıl yapılıyor ( komşunuzdan tavsiye aynı marka ? )
( kısmen uydurma sakın 3 -4 yık bir sorun yoksa elletmeyin hiç arıza )
vs gibi
anlatmakla bitmez
ben yeni kombi almaya kalksan şimdi araştırmalarda dede olurum gene alamam

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

yeni kombi takma bedeli + değiştirme evrağı bedeli + ıvır zıvır + yeni kombi
bilmiyorum yenilemek !!!
arıza nedir onun için sordum .

merhaba sn . @Mr_YAMYAM

tesbitlerinizde doğru söylüyorsunuz

ama
3 firma vardır buderus , viessmann , vaillant
eca da 4 firma diyelim ayırt etmeyelim diğer diyelim .

Bildiğiniz gibi burası TÜRKİYE

Bende taş gibi diyelim , viessmann vitopend 200 kombi vardı .
o zamanlar en kralı idi kullanma suyu 2 banyoya destekli idi .
her şey güzel .
ama gerisi
servise verdiğin para iki kombi alır , parça neredeyse yarım kombi alır , ama şu var hakkını yemeyelim taş gibi şimdiki gibi değil tam bakır diyelim neredeyse aksam borular vs gibi .
servis üfleme püfleme tamam birde ana gazı azotu kaçırır her yıl gaz bas çünkü tam bas suyu tahliye etrmeden ( ........ oturunca kombi çırağı olmaya başlıyorsun . )

anlıyacağınız rekabet ve satış yapmak için eski kalite beklemek sizin düşünceniz
ve
tüketim ekonomisindeyiz al at sistemi , arıza kombi parasını % 40 - 50 sini geçiyorsa yenisini al zaten elektriksel durumlarda kart yandımı otudur ...........
biraz gözün kesiyorsa kombi tamiri geç olmasını ( biraz soğukta kalmak ) kart tamirine gidersin + ustalık yene yarı oturdun ........
işten anlıyorsan oturduğun hissettirdi !!!!
anlatmaklar bitmez
tüm kombiler tüketimlerinde farkı ise + artı - eski hesabı yapılır
ustalık usta olacak olmadıktan sorna örneğin arabanızı çocuğa emanet etmek gibi

kimseye şunu al şunu alma diyemem sadece başından geçenleri anlattim servise veya diğer durumlara göre deiğişkenlik sağlıyabilir .

unutmayalım burası TÜRKİYE

Biraz bilği sahibi olursan kombi tamirini kendinde yapabilirsin .
gazı kaçmadığı sürece kombiyi elletmeyin ,
arıza olusa duruma göre plan çizin ( biliği ustalık )
şimdi 3 yılı geçti
tüm vanaları alt üst vana+ pislik tutcu yapılması ile kendim temizliyorum
sadece 1 püslük tutcunun içini aldım . ( basınç sorunu olabilir diye )
ana su hattına basınç düşürücü ,
cs gibi

sonuç , sanki arıza olmuş gibi faz ederek kombi firması testi yapın
ne kadar zaman gelecek ( randevu ve günü )
ustalık hakiki ustamı geliyor
parça fiyatını sorun özelikle ana kart .
servis yıllık bakım diyelim nasıl yapılıyor ( komşunuzdan tavsiye aynı marka ? )
( kısmen uydurma sakın 3 -4 yık bir sorun yoksa elletmeyin hiç arıza )
vs gibi
anlatmakla bitmez
ben yeni kombi almaya kalksan şimdi araştırmalarda dede olurum gene alamam

yeni kombi takma bedeli + değiştirme evrağı bedeli + ıvır zıvır + yeni kombi
bilmiyorum yenilemek !!!
arıza nedir onun için sordum .

Abi bu zamana kadar ben cozuyordum sorunları.bakim yapmak basit pislik tutucu faz temizliği vs..arastira arastira bazi yedek parçalarını da degistrdim kendim ama yine de sicak su bazen hic akmıyor.bazen akiyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri