kombi bağlantı

jakamoo

Üye
kombi yi buata bağlamak istedim ilk once kahve rengiyi buattaki kahveringi uca bagladım sonra sarı yeşil ve sarı kabloyuda buattakki sarı kabloya bağladım başta çalıstı sornadan şartel attırmaya başladı sizce nedenedir

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bagladıgınız buat lamba buatı ola bilir buatınızda sarı yesil yok mu? sizin soylediginize gore kombinizde sarı kahve ve sarı yesil var kahve faz sarı yesil toprak sarıda notr ola bilir siz buattan bagaldıgınız kombinin sarıyesil ve sarı kablosunu ayırın sadece sarıyı baglayın

kombi için 4 A sigorta kullanmalısın.kombiden gelen kahve kabloyu faza,sarı kabloyu nötr'e bağla. sarıyeşil kablo topraklamadır. kombide elektronik kart olduğundan bu ucu nötr hatta bağlaman sakıncalıdır.

kombı bağlantı devresını gosteren bır şema var mı acaba

Öncelikle şunu bilinki her elektrikçi renk kodlamalarına uymuyor eline bir kontrol kalemi alıyorsun kontrol ediyorsun buatta faz'ı nötör'ü tespit ediyorsun size tavsiyem kombinin sarıyeşil'i iptal et bina yeni iskanlı son sistem orjinal topraklamalı binalarda gaz borusu topraklaması ile çakışıyor.eski bina ise iptal etmene gerek yok. kombinin kablosundaki kahverengiyi buatta faz'a bağla kombinin servisini ara kaç amper v otomat kullanacağını öğren. demirdöküm markalar 6 amper kullanır.kolay gelsin.

Acil yardimm !!!
Yeni sıfır bir eve tasjndik, ama kombi, sanırım ikinci el.
Kombinin şarteli yanında iki kablo disarda dürüyor..
Biri mavi digeri kahverengi.. Sartelin altından ise baska bir mavi kablo bağlı
hem mavi'yi hem kahverengini denedim ama ana şarteli den atıyor.
Ne yapmam lazim ??

Şimdi olayı soru cevap yöntemiyle çözelim.
Şalter dediğiniz şey aslında w.otomat dediğimiz sigorta değilmi ?
Önce o şalterin ön kapağını açalım. Kombiden gelen kablonun içinde 3 adet kablo var. Kahverengi, mavi ve sarı-yeşil kablolar.
Büyük ihtimalle kahverengi kablo sigortaya bağlı, diğerleri mavi ve sarı-yeşil kablo boşta duruyor değilmi ?
Şalterin altında ise bir başka mavi kablo duruyor demişsiniz. bu kablo bir kaç cm. uzunluğunda bir kablo mu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri