Yeni davlumaz bağlantısı

lovestick

Üye
Merhabalar sizde biraz bilgi rica edeceğim biraz uzun olacak kusura bakmayın , eski davlumbaz motorun bozuldu Bosch marka 3 devlirli ve son kademe olarak full çalışma modu vardı ekran dokunmatik , ben yeni motor olarak aksanin aks 150 fs modelini aldım , benim eski motorun 3 devirli olmasına rağmen 6 kablo mevcuttu ve kahverengi kablo kondansatöre bağlıydı mavi ile birlikte , bu aldığım motorda 6 kablolu resimleri ekledim , yeni motordaki hangi kabloyu bağlayacağımi bulamadım :) çünkü yeni motorda kahve veya yeşil sarılı kabloda yok nasıl baglayanilirim acaba teşekkür ederim bu arada eski motorun kablosunu kestim yeni motora bağlamak istiyorum ki soketler uysun ilk resim aldığım motorun şeması , ikinci resim orjinal kahve rengi bağlantı resmi, 3. resim yeni aldığım motorun fişin resmi burada kırmızı renge orta renk diyor ama kondansitöre ne yi bağlayacağımı veya hepsini nasıl bağlarım bulamadım tesekkür ederim

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    169.2 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.jpg
    2.jpg
    323.8 KB · Görüntüleme: 17
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    221.4 KB · Görüntüleme: 16
ilk yüklediğiniz fotonun sol altta klemens bağlantısıyla , aşağıda görülen fotodaki kabloları eşletirmelisiniz.
1599046828791.png

cevap için tesekkür ederim evet o sablonu bende gördüştüm , orjinal fişi kestim bağlantı yapabilmek için mesela benim fişte turuncu var yeni motorun uzerinde gri birde yeni motorda ortak girişi var oraya fişteki hangi rengi bağlamam gerekiyor? yeni motordaki toprak hangisi onuda çözemedim :) daha dogrusu hangi rengi hangi renge bağlamam lazım ? normalde eski motordaki kahve rengi kandansitore mavi hem fişte hemde kondasitöre bağlanıyor kusura bakmayın kafam öyle karıştıki çözemedim ortak bağlantı ve renkerin farklı olması karıştırdı beni, yeni motordaki kırmızı fiş orta kolarak görünüyor bendeki ne acaba sıralaması yardımcı olursanız çok sevinirim alttaki resim eski motorumdan kestiğim kalno bağlantısı

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-09-02 at 16.03.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-02 at 16.03.28.jpeg
    133.2 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Yazdıklarınızdan anladığım , siz renklerin aynı olmasını bekliyorsunuz. Bu bizim meslekte hiç bir zaman mümkün değildir , bu nedenle Avometre ile kontrol edilmelidir. Dikkatli bakınız motorun biri 4, diğeri ise 5 hız kademeli? Profesyoel bir elektrikçiden yardım alınız. Her açıdan sizin için faydalı olur.
1599056808082.png

Evet doğru ;) sıkıntı kablo renkerinin farklı olmasi teşekkür ederim öyle yapacağız sanırım zaten bir hızi iptal ettim ben ortak renk ile kondansatöre gidecek rengi bilsem işlem tamam ;)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri