Klimam bazen geç çalışıyor?

guleryuz79

Üye
Klimam ilk çalıştırmalarda dış üniteden bir kaç defa cırt-cort diye yani değişik ses geliyor kompresöe devreye giremiyor daha sonra girip çalışıyor bunu bazen 3 bazen 10 defa yapıyor.sanki elektrik geçmiyor kompresöe çalışamıyor gibi.yardım lütfen

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
start kondansatörünüzü yenileyin! havalar sogudukca motor yagı ısısıda düştügünden kalkış güçleşir motor aşırı akım cekerek motor yagının ısınmasını saglar sonrasında kalkınma olur sistem rahat calışır kalkış yapamadıgı süre içinde kondansatör aşırı zorlanır 45-50 uf arasında bir degerdedir yenileyin .

start kondansatörünüzü yenileyin! havalar sogudukca motor yagı ısısıda düştügünden kalkış güçleşir motor aşırı akım cekerek motor yagının ısınmasını saglar sonrasında kalkınma olur sistem rahat calışır kalkış yapamadıgı süre içinde kondansatör aşırı zorlanır 45-50 uf arasında bir degerdedir yenileyin .

üstadım,durum bu ise,arkadaşımızın kartel ısıtıcısı takmasında fayda vardır değil mi? (tabii asıl olan kondansatör arızasını giderdikten sonra)

kondansatörü deiştirmen yeterli olacaktır

yardımlarınız için teşekkürler kandansatörü değiştirdim fakat sorun devap ediyor.aynı ses var

kış aylarında ekovat ın problem yaratmaması için karter ısıtıcısı mutlaka şart tır.

klima kac btu 18 24 btu larda röle vardır röle arızalı olabilir kontrol etmenizde yarar vardır tabi orjinal röle bulamassanız veya pahalıya gelirse küçük kondaktörde takabilirsiniz

burda klımanın 4yollu vanası arzalı takılı kalıp comperesöru yukte bırakıyo cartel ısıtıcısı roterilerde olmaz bobını deniştir sorun kalmaz

Eğer bu ses kalkış sırasında motorun içindrn geliyorsa mekanik sıkıntı olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri