UPS anahtarına basınca röle sesi geliyor, Bir çalışıyor bazen hiç çalışmıyor.

Merhaba ustalarım starcom 1062p (eski model )modelinde bir ups var aküsü bitik elimde bir led güç kaynağı ile akü tarafından besledim ups anahtarına basınca röle sesi geliyor röle bir açıp bir kapatıyor ama bunu saniyelik yapıyor bazen röle kapatiyor normal bir sekilde calisiyor anahtara basıyorum hiç enerjiyi kesmeden sıkıntısız çalıyor normal şekilde ups senin fişini takıyorum gayet herşey normal çalışıyor ups fişini cekiyorum
elektrik gittigi icin ötmeye basliyor led trafosundan beslendigi icin calisiyor gayet
guzel ama bazende dugmeye basiyorum hic calismiyor röle sesi geliyor bazende röle tık sesi geliyor kaliyor röle arızalı olsa tahminim hiç açmaz yada hiç kapatmaz arızalı röle saniyelik açıp kapatırmı yoksa bu röleyi tetikleyen bir transistör varda o mu arızalı sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim
Sağlıcakla kalın

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Öncelikle butonu kontrol et, kontakları aşınmış olabilir zayıf temas olabilir. Açmışken soğuk lehim kontrolu yap ve röleleri elden geçir ;).

Merhaba arkadaşlar diyotun bacakları boştaymış ondan yapıyormuş fakat aküyü takmadan normal şekilde ups cihazının fişini prize takınca ups nin ışığı yanmıyor taki akü takınca ışık yanıyor aküyü devre dışı bırakınca norma kendi ups yeşil ışığı yanıyor bunlar normal ama aküyü sökünce direk upss cihazını prize bağlayınca yeşil ışık yanmıyor

aküyü görmeden çalışmıyordur

evet, şarz durumunda aküyü pili görmeden bir çok alet çalışmaz yada görmek istediğin voltajı göremezsin. burada pil yada akü devreyi tamamlıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri