Klimalarda soğutma ısıtma süresi

Klimalarda aylık olarak soğutma ve ısıtma sürelerini gösteren yapı vs varmıdır. Kısaca bir klimanın ay sonu kaç saat ısıtma kaç saat soğutma yaptığını nasıl anlarım. Ulaşmak istediği şu bir iş hanın 20 kadar odadası var ve her odada klimalar mevcut. her odanın ısıtma ve soğutma için kullandığı elektrik tüketimini hesaplıcam bu süreleri bilirsem yaklaşık olarak klima üzerindeki ısıtma ve soğutma kapasitelerinden sonuça varabileceğimi düşünüyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ne sonucuna varacaksiniz biraz daha detaylandirirsaniz yardimci olacak ustalarimiz size yardim edebilir fakat benim anladgim kadariyla sizin istediginiz sey pek mumkun degil gibi.

sanırım işhanın elektrık saatı ortak ve her kes klımasını rahat rahat calıştırıyor ama ay sonu gelıpde iş faturayı odemeye gelınce yan cızıyor..ddd
benım sıze tavsıyem eger herkesın kullandığı klima 1e1 dediğimiz splıt klımalardansa her klımanın Şebeke gırışıne bir wattmetre takmanız yok eger sıstem merkezı ıse payölcer takmanız dır... sevgıler saygılar

sanırım işhanın elektrık saatı ortak ve her kes klımasını rahat rahat calıştırıyor ama ay sonu gelıpde iş faturayı odemeye gelınce yan cızıyor..ddd
benım sıze tavsıyem eger herkesın kullandığı klima 1e1 dediğimiz splıt klımalardansa her klımanın şebeke gırışıne bir wattmetre takmanız yok eger sıstem merkezı ıse payölcer takmanız dır... sevgıler saygılar

Sn.demiray teknik; belki çok pratik bir çözüm önermişsiniz sayaç ve pay ölçerlerle,ancak sn.fahrikem klimadaki ısıtma ve soğutma miktarlarındaki harcamaların tam birbirinden ayrıştırılması,ayrı ayrı gözlenmesi mümkün müdür diye sormuş,tam anladığım kadarıyla.Sizin önerinizle sadece toplamda geçen klima elektrik sarfiyatı tam olarak tespit edilebilir veya yakanabilirAma ne kadarı ısıtma ne kadarı soğutmada tam olarak da harcanmıştır,bu yolla bunu tam olarak kestiremeyiz sanırım.Kolay gelsin.Saygılarımla.

Klimalarda aylık olarak soğutma ve ısıtma sürelerini gösteren yapı vs varmıdır. Kısaca bir klimanın ay sonu kaç saat ısıtma kaç saat soğutma yaptığını nasıl anlarım. Ulaşmak istediği şu bir iş hanın 20 kadar odadası var ve her odada klimalar mevcut. her odanın ısıtma ve soğutma için kullandığı elektrik tüketimini hesaplıcam bu süreleri bilirsem yaklaşık olarak klima üzerindeki ısıtma ve soğutma kapasitelerinden sonuça varabileceğimi düşünüyorum

İçerdeki üniteler su ile mi çalışıyor? (Isıtma/Soğutma)

PEHH.. adam mesajı 2009 da acmış...uzun sure ara vermenin sonucu hıc mesajın tarıhıne bakmamışım...

Hangi mesaj bu?

Bu konu daha yeni ben anlayamadim?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler