Klima tavsiyesi 2019 - Hangi Klimayı Almalıyım?

LUTFiBEY

Üye
Ben de senin gibi geçen sene araştırdım Bosch aldım çalışmadığını gördük montaj esnasında servis mainboard değiştirdi Bosch bayisi olmadığı için internet üzeri almıştım Kargo bana ait olacaktı Neyse Garanti üzerinden değişti
Içindeki kompresörün Rotary kompresör olduğunu öğrendim konvansiyonel kompresör değil arkadaşlar bilginiz olsun
Bence araştırmalarını dış ünitedeki kompresör özelliklerini araştırmanı tavsiye ederim Sayın Serkan 48 bu konuda bana yardımcı olmuştu geçmiş yıllarda Selamolsun kendisine İyi akşamlar
Kompresör farkı ne gibi bir önem taşıyor?
Konvansiyonel-rotary kompresör farkı nedir ve hangisini önerirsiniz?

Not: @serkan_48 ile konu hakkındaki yazışmanızı maalesef bulamadım.

Pesen

Üye
Abi Rotary kompresör de gaz sıkıştırma yöntemi ile çalışıyor yani fiziksel sürtünen bir parça yok yazışmaları Ben de hatırlayamıyorum şimdi nerede bulacağıma Sen Rotary kompresör lan ilgili bir araştırma yap göreceksin selamlar
Kompresör farkı ne gibi bir önem taşıyor?
Konvansiyonel-rotary kompresör farkı nedir ve hangisini önerirsiniz?

Not: @serkan_48 ile konu hakkındaki yazışmanızı maalesef bulamadım.

Merhabalar iyi forumlar iyi bayramlar,

Samsung Klima

bende yukarda belirttiğim klima için araştırma yapıyorum Winsfree özelliğin olması çok hoşuma gitti açıkcası erişim için ayrı bir kolaylık sağlayacak benim için üstelik klimanın çalışma alanında bulunan insanları hasta etmemesi için üfleme sistemininde olması ayrı bir ayrıcalık oldu değerli fikirlerinizi dinlemek okumak isterim

Kompresör cinsinden daha çok kompresör kapasitesi önemli benim görüşüm. 9 luk ve 12 lik cihazda genelde ayni cm3 hacme sahip komp kullanılıyor. Yazilim ile artırılıyor kapasite. Aldığınız cihazin komp mesela 12 lik için 12 lige uygun komp ise verim artacaktir. Ama fiyatta aynı doğrultuda artıyor. Birde dis ünitenin büyük ve ağır olmasına dikkat edilmeli. Bazi dış üniteler tek sıra serpantin olurken bazıları cift siradir. Cift sira demek verim demek. O yüzden aynı btu ye sahip cihazlarda ebat ve ağırlık kaliteyi gosterir

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,450
Kullanıcılar
392,035
Son üye
Ozcan eddddd

Yeni konular