Klima tavsiyesi 2019 - Hangi Klimayı Almalıyım?

Abi Rotary kompresör de gaz sıkıştırma yöntemi ile çalışıyor yani fiziksel sürtünen bir parça yok yazışmaları Ben de hatırlayamıyorum şimdi nerede bulacağıma Sen Rotary kompresör lan ilgili bir araştırma yap göreceksin selamlar
Kompresör farkı ne gibi bir önem taşıyor?
Konvansiyonel-rotary kompresör farkı nedir ve hangisini önerirsiniz?

Not: @serkan_48 ile konu hakkındaki yazışmanızı maalesef bulamadım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar iyi forumlar iyi bayramlar,

Samsung Klima

bende yukarda belirttiğim klima için araştırma yapıyorum Winsfree özelliğin olması çok hoşuma gitti açıkcası erişim için ayrı bir kolaylık sağlayacak benim için üstelik klimanın çalışma alanında bulunan insanları hasta etmemesi için üfleme sistemininde olması ayrı bir ayrıcalık oldu değerli fikirlerinizi dinlemek okumak isterim

Kompresör cinsinden daha çok kompresör kapasitesi önemli benim görüşüm. 9 luk ve 12 lik cihazda genelde ayni cm3 hacme sahip komp kullanılıyor. Yazilim ile artırılıyor kapasite. Aldığınız cihazin komp mesela 12 lik için 12 lige uygun komp ise verim artacaktir. Ama fiyatta aynı doğrultuda artıyor. Birde dis ünitenin büyük ve ağır olmasına dikkat edilmeli. Bazi dış üniteler tek sıra serpantin olurken bazıları cift siradir. Cift sira demek verim demek. O yüzden aynı btu ye sahip cihazlarda ebat ve ağırlık kaliteyi gosterir

Klima bence heryerden alınmamalı sadece klima satan bayilerden almanızı tavsiye ederim.Hem muattabiniz olur hem aldığınız cihazla ilgili sorun yasamazsınız yaşadığınız taktirdede mutlaka çözüme ulaşırsınız.
Suanki satılan ürünlerin %90 Cin mali buna daikin toshiba vs diğer markalarda dahil.Bayi fiyatları ile internet fiyatları hemen hemen aynı farklı olsada gittiginiz bayi memnuniyet acısından sizi bırakmayacağına eminim.Benim klima konusundaki net düşüncem ve fikrim
saygilar
Merhaba Arkadaşlar,

Evimde eski model bir klima var, yazın çok elektrik faturası geldiği ve artık çok eskidiği için bende sizden klima tavsiyesi almak istedim.

Yeni klima takmak istediğimiz odanın metrekaresi 25m2, oda yüksekliği 2,70cm, adana seyhanda oturuyoruz ben bu odaya 12000btu inverter klima takmak istiyorum araştırmalarım sonucu "sigma plus 12000 btu" ve "baymak elegant plus 12" arasında kaldım bunların arasından veya başka bir marka olarak hangi klimayı tavsiye edersiniz?

baymak 2650tl, sigma ise 3300tl civarında sizce hangi klimayı almalıyım?
iklimsa bayisinden sigma confort modeli klima aldım hem ucuz hem kalıteli tavsiye edrim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abi o eskiden di. Suan piyasa da hemen hemen her marka daikin bile fason üretiyor bir çok ürünü. Gree midea aux gibi büyük firmalar her marka ürün üretiyor. Japon olması Çin olması önemsiz. Markanin hangi sınıf ürün ürettiği önemli. Mesela sigma comfort giriş sınıfı bir ürün sigma plus onun bir üstü. Iki ürünü de midea üretiyor. Demirdokum a5 ve a5 performans da aynı şekilde. Demirdokumu üreten firma greedir. Airfeli midea üretir. Aklıma gelen bunlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri