klemsan reaktif güç kontrol rölesi og den kom. yapabiliyormu ?

kubilay46

Üye
arkadaşlar daha önce hiç klemsan reaktif rölesi kullanmadım bu yüzden klemsan rölesi og akım bilgisi alabiliyormu birde bildiğimkadarı ile klemsan akım algılama kapasitesi 10 ma bildiğim kadarı ile bu 800 kva trafonun boştaki akımını algılarmı acaba klemsan kullanan yada normal röle ile o ge den akım bilgisini alan arkadaşalar varsa önerilerini almak isterim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
klemsan reaktif güç kontrol rolesini ilk kullananlardan biri olarak beni çok üzdü müşterim 3-4 bin lira arasında reaktifd ceza ödedi vede bana sundukları cevap vede oneriler çok anlamsızdı ondan dolayı çok soğuk bakıyorum vede kımseye oenrmıyorum og den referans aldıgım çok yer oldu eğer 3 fazlı rgk rolesi kullanacaksan akımıda gerilimide og akım trafosu vede 31,5/0,220 kv og gerilim trafosu ile yapabilirsin ama yuk dengeli ise o zaman ABB RVT 12 veya RCV 12 onerebilirm tek akım trafolu rolelerde sadece ABB vede entesin faz açısını ayaralaya bildigi 8 kademeli bir rolesi var onun ile çalışabilirsin
not:ben 4 yıl once bıraktım sabit grup kullanmayı her zaman og den alıyorum akım bilgisini iyi çalışmalar

dediğiniz güzel ama şöyle söleyeyim her yer akım bilgisini kullanmaya uygun değil mesela saat kök binasında trafolar ise 300-400 mt ileride bunu nasıl alacaksınız bu dediğim yer taş ocağı burada yükler dengeli ama sorun tesis çalışırken hiçsorun olmuyor sorun tesis çalışmazken oluyor bu müşteri yeni geldi bana adam 3450 tl ceza ödemiş bir soba ve sokak lmbası bunlar var başka bişey yok trafoya 12,5 kvar bağladık çok fazla geldi 7.5 kvar bağladım reaktif fazla geldi reaktif 0.65 kap 0.03 oldu bende 9 kvar bağladım şimdi reaktif 0.55 kap ise 0.12 oldu ben baktığım müşterilerin çoğunda sabit grub yoktur bu konuda og den devamlı bilgialıyorum dednizde onun için sizinle temasa geçtim ama dediğğim gibi mesefe çok uzak akım bilgisi almak için

burada size onerım şu şekılde olacak:
trafonun yuk ayırıcılı çıkış hücresinden enerjisini kesin gerekli şönt reaktor gücünü tayin edin vede akım trafosundan once bağlayın akım bilgisini ise ag den alın gerekli kompanzasyonu yapın ama bir lamba vede soba 3450 :D????????? biraz fazla degilmi?

yanlış anladın heralde burada iki adet trafo var birisi 250 kva diğeri 400 kva ben 250 kav nın enerjisini kapattım sadece 400 kva çalışıyor ceza reaktiften dolayı yenmiş olay bu yani kdv si falan dahil yani sizin dükkan mı var sorun değilse özelden görüşelim

klemsan reaktif güç kontrol rolesini ilk kullananlardan biri olarak beni çok üzdü müşterim 3-4 bin lira arasında reaktifd ceza ödedi vede bana sundukları cevap vede oneriler çok anlamsızdı ondan dolayı çok soğuk bakıyorum vede kımseye oenrmıyorum og den referans aldıgım çok yer oldu eğer 3 fazlı rgk rolesi kullanacaksan akımıda gerilimide og akım trafosu vede 31,5/0,220 kv og gerilim trafosu ile yapabilirsin ama yuk dengeli ise o zaman ABB RVT 12 veya RCV 12 onerebilirm tek akım trafolu rolelerde sadece ABB vede entesin faz açısını ayaralaya bildigi 8 kademeli bir rolesi var onun ile çalışabilirsin
not:ben 4 yıl once bıraktım sabit grup kullanmayı her zaman og den alıyorum akım bilgisini iyi çalışmalar

Sn. 3el İbrahim Bey Selamlar,

Öncelikle yaşadığınız sorunu net olarak açıklayabilirseniz size bu konu hakkında yardımcı olmaya çalışabilirim. 5 senelik Ar-Ge ve satış geçmişine sahip olan yerli bir ürüne bu kadar soğuk bakmanız bizleri üzmektedir.

Yukarıda tartışılan konu ile ilgili REMO-Q Reaktif güç kontrol rölesinde Faz Farkı açısını ayarlayabiliyorsunuz. Bu haliyle orta gerilimde sabit grup kullanmanıza gerek kalmıyor. Sahada istenilen tüm taleplere rölemizle cevap verebiliyoruz.

Saygılarımla...

Adamlar klemsan role ar.ge si için milyon dolarlar harcıyor geliştiriyor ne yazıkki sana telefonda cevap verecek bir teknisyen bulundurmuyor. Bırakın artık yabancı hayranlığını ben bu roleyi kullandım bu işi yapanlarada tavsiye ediyorum üzerinede role tanımıyorum işi bilen arkadaşlar incelesin bana hak verecek bu memlekette artık herşey yapılıyor hemde en kralı kullan gör.

Son düzenleme:
klemsan rolede bir numara ekranı kullanımı olsun takipcisi bi harika klemsan rolede takılı yerde cazaları ödemeye kefilim

Sayın kubilay;
Sorun trafonun reaktif gücünden gibi görünüyor.
Siz bu sorunu sabit grupla aşamamışsınız anladığım kadarıyla. Sabit grup ya fazla geliyor, ya da az geliyor. Bana sanki sayacınızın markası ABB ( ya da ELSTER) gibi geldi. Doğru mudur? Doğru ise bir çözüm yolu var.Hem de çok basit :)

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri