reaktif güç kontrol rolesı uzerındekı degerler 1 den az ne yapmalıyım

Komdansatorlerin durumu nasil gegerler normal mi birde yedinci kondansator calismiyo ?

Sent from my GT-I9190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app
Verdiğiniz değerlerle hesap sonucu yapılan değerler çok da farklı değil ; uzun süre devrede kalan kondansatörlerde çeşitli nedenlerle kapasite kaybı yaşandığı bilinen bir gerçek ; anormal gözükmüyor ölçüm değerleri .........

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3 koldaki kondasnatörde yada kontaktör-sigortada sorun görünüyor. Fazın birini sıfır ölçmüşsünüz. Voltaj değerine ve yaşlanmaya bağlı dengeli olarak daha düşük amper değeri almanız normal.

3 koldaki kondasnatörde yada kontaktör-sigortada sorun görünüyor. Fazın birini sıfır ölçmüşsünüz. Voltaj değerine ve yaşlanmaya bağlı dengeli olarak daha düşük amper değeri almanız normal.

Ayni kontaktor sigorta uzernde bi tane daha kondanstr var onun degerleri de besinci komdansator onun degerleri var bunda son faz bisi gostermiyo

Sadece son faz birşey göztermiyor kısmını anladım, diğer kısmını anlamadım. İki faz da değer var birinde yok ise, o kondansatörü (bazende sigorta yada kontaktör) değiştirmen gerekir.

Sadece son faz birşey göztermiyor kısmını anladım, diğer kısmını anlamadım. İki faz da değer var birinde yok ise, o kondansatörü (bazende sigorta yada kontaktör) değiştirmen gerekir.

Ucuncu faz demek istemistim o kondansatoru degiitiricem peki otekilero degistirmesemde olurmu degerler biraz dusuk ama ? Birde kondansatorun bi tanesi kontaklarini cekmiyo bn kndm basiyrm ucuncu ayak biraz zor geciriyo acaba bu kontaktor degismeli mi ? Suan kendisi hic cekmiyor degistirsem ceker mi?

reaktıf kontrol rolesınde faz degerlerı 985 ıken dahı bu kondansator devreye gırmıyor daha fazla asagıya dusunce mı gırecek yoksa bır sıkıntı mı var ?

reaktıf kontrol rolesınde faz degerlerı 985 ıken dahı bu kondansator devreye gırmıyor daha fazla asagıya dusunce mı gırecek yoksa bır sıkıntı mı var ?

Diğer trifaze kademelerden bir kaçının sigortasını al bak bakalım devreye girmiyormu. eğer girmiyorsa
1:rölede o çıkışın lambası yanıyormu
2:yanıyorsa çıkış ucunda ve kontaktörün bobin ucunda enerji varmı
3:eğer rölede kondansatör ihtiyacı varda bu çıkışı enerjilemiyorsa röleniz tanıtımlı ise röleye kondansatörler tanıtılırken o grup boş olup röle hafızasına öyle kaydetmiştir. siz sonradan kondansatör taksanızda hafıza önemlidir

Diğer trifaze kademelerden bir kaçının sigortasını al bak bakalım devreye girmiyormu. eğer girmiyorsa
1:rölede o çıkışın lambası yanıyormu
2:yanıyorsa çıkış ucunda ve kontaktörün bobin ucunda enerji varmı
3:eğer rölede kondansatör ihtiyacı varda bu çıkışı enerjilemiyorsa röleniz tanıtımlı ise röleye kondansatörler tanıtılırken o grup boş olup röle hafızasına öyle kaydetmiştir. siz sonradan kondansatör taksanızda hafıza önemlidir
Sigortalari indirdim devreye girmiyor bu kondansator rolede iki numarali kondansator. role uzrinde isigi da yanmiyor kontrol kalemiyle baktgm zaman kontaktore uc faz geliyor yine hicbir degisiklik yok ?

hallettım arkadaslar. devreye gırmıyo dedıgım kondansator, entes role sıstemı uzerınde kademeye baktıgım zaman off konumundaymıs manuel olarak devreye aldım ben bu kondansatoru ampermetreyle olctugum zaman degerlerı dusmus . bu kondansatoru ve 3 numaralı kondansatoru (ucuncu ayagı sıfır gosteren kondansatoru ) yenılerıyle degıstırdım . entes role uzerınde otomatık kondansator tanıma ıslemı yaptırdım (entes teknık destekten yardım aldım :) ) bu ıslem uc dk falan surdu . tanıma ıslemı bıtınce butun kondansatorler devreye gırdı cıktı tabı bızım bozuk olan kademe de devreye gırdı şimdi sistem saglam butun faz degerlerı 1.000 :) tesekkurler yardımlarınız ıçın

Kısacası Ekmeği Ekmekçiden alacaksınız.
ismail074 Rica ederim bilgilerim faydalı olduysa

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,157
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri