Kendin yap rlc metre

EEVblog u YouTube dan takip ediyorum. İleri düzey ve çok kaliteli bir video sayfası.
Keşke takipte bulunduğum bazı sayfalar gibi Türkçe altyazı içerse güzel olurdu.

Gm328 bir Rus geliştirmeci tarafından yapılan modül.
Yıllar Önceleri fiyatı çok yüksekti.
Örnek 80 TL iken diğer lcr metre modülleri 20 liraydı.Şimdi ayakları yere basmış biraz

Ben gm328 üzerindeki potu anlamadım bir türlü?

EEVblog u YouTube dan takip ediyorum. İleri düzey ve çok kaliteli bir video sayfası.
Keşke takipte bulunduğum bazı sayfalar gibi Türkçe altyazı içerse güzel olurdu.

Gm328 bir Rus geliştirmeci tarafından yapılan modül.
Yıllar Önceleri fiyatı çok yüksekti.
Örnek 80 TL iken diğer lcr metre modülleri 20 liraydı.Şimdi ayakları yere basmış biraz

Ben gm328 üzerindeki potu anlamadım bir türlü?
Pot değil dönerli enkoder :). Kalibrasyon ve menüde gezinmek için.

Bu gün üst tarafın lehimleme işlerini bitirdim. Komponentler çok küçük,bayağı zorluyor.:)

Ekli dosyalar

• 11.jpg
    11.jpg
    388 KB · Görüntüleme: 33
  • 12.jpg
    12.jpg
    295.5 KB · Görüntüleme: 31
Eeee hamama giren terler demişler.
Biz SMD için yaşlıyız. Kodları okumak, tutturup, o gürültülü fön makinesi ile lehimlemek sıkıntı.

Şaka bir yana gençliğimde SMD çalıştım. Kullandığım lehim istasyonu büyük ve gürültülü idi. Daha doğrusu tehlikeli buldum ve bir daha SMD işine yanaşmadım.

Eeee hamama giren terler demişler.
Biz SMD için yaşlıyız. Kodları okumak, tutturup, o gürültülü fön makinesi ile lehimlemek sıkıntı.

Şaka bir yana gençliğimde SMD çalıştım. Kullandığım lehim istasyonu büyük ve gürültülü idi. Daha doğrusu tehlikeli buldum ve bir daha SMD işine yanaşmadım.
Haklısınız,aynı yaştayız ama trend smd malzmeye kaydı.Ben havya ile lehimliyorum.
Bundan sonra osiloskop projem var bakalım onda nasıl olacak:):)
Bundan sonra osiloskop projem var bakalım onda nasıl olacak:):)

Benim de geçen yıl SMD ile ufak bir modifiye işim oldu. SMD lerin altına kürdanla 502 noktalayıp karta yapıştırıp lehimledim.
SMD tekniği, fabrikasyon seri montaj içindir. 20x30cm kartın üzerindeki onlarca SMD dahil tüm komponentler 1dk da biter. Yani bu iş robot işi.
SMD montaj işine fazla dalmayın. Saatçi malzemeleri ve çok ciddi sabır ister.
Tekrar başarılar dilerim.

Cımbızlar hariç montaj bitti.Hex dosyasını yükleyip aleti çalıştırdım.Ufak tefek aksilikler oldu
ama yılmayıp çalıştırdım:).
Devreyi tasarlayan arkadaşlar ticari kullanım olmasın diye 45 dakikalık aktif kullanma izni vermişler.Süre sonunda MK ID si ve email adresi çıkıyor.MK ID sini gönderin ID ye göre hex dosyasını göndereceğiz diyor:).
Gönderecekleri hex dosyasını yükledikten sonra zaman kısıtlaması kalkacak.

Ekli dosyalar

• 100.jpg
    100.jpg
    203.4 KB · Görüntüleme: 29
Serkan selamlar;
Öğrenmek kadar güzel bir şey yok.Öğrenmenin sınırı'da yok,hala öğrenmenin peşindeyim:).
Öğreteceğim bir şey varsa memnuniyetle öğretirim ama sende bana bildiklerini öğreteceksin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri