Kapasitif Güç ☠

trojen

Üye
Selamûn Aleykûm
Diğer konulara baktım bu konuyu açmadan önce ama aradığım cevabı bulamadım.
Benim sorum:
Sisteme fazla kapasitif güç verilirse ne olur sadece faturada mı sıkıntı olur?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hayır yaşayacağınız sıkıntı sadece faturada olmaz enerji kalitesi bozulmaya başlar.Gerilim yükselmesi olur.Harmonikler artar şalt malzemeleri bozulmaya başlar yada ömrü kısalır. Kablolarınızdan aşırı akımlar geçmeye başlar, sadece endüktif reaktif te olmaz akım artışı kapasitif reaktif içinde durum aynıdır.kapatisif yöne geçildikçe çekilen akımlarda artacaktır.Hassas Elektronik cihazlarınız arızalanmaya başlar vb. gibi durumlar

Son düzenleme:
Hayır yaşayacağınız sıkıntı sadece faturada olmaz enerji kalitesi bozulmaya başlar.Gerilim yükselmesi olur.Harmonikler artar şalt malzemeleri bozulmaya başlar yada ömrü kısalır. Kablolarınızdan aşırı akımlar geçmeye başlar, sadece endüktif reaktif te olmaz akım artışı kapasitif reaktif içinde durum aynıdır.kapatisif yöne geçildikçe çekilen akımlarda artacaktır.Hassas Elektronik cihazlarınız arızalanmaya başlar vs. gibi durumlar

Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri