kaclık kablo cekmek lazım

Merhaba arkadaşalr buradaki s değeri neye göre alınıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bütün bilgiler verilmeden kesin çözüm olmaz yapılan yorumlar noksandır.

kaplo kesidi hesaplamalarında şu bilgiler gereklidir.
Volt = 380.volt
akım = 68.amper
cosf = 0.8
Güc = 36 KW
Mesafe= 300.metre
V.düşür= % 3
Kaplo Kesidi. ? . ( 50.mm2 Uygun.)

36.kw. 68 amper çeken bir sistem e 16.mm2 kesidinde kaplo akım taşıma ya uygundur ama volt düşürümü hesaplanır. 300.m 68.a için 44.mm2 kaplo gerekir 44.mm2 lik kaplo
olmadığından 50.mm2 kesidinde kaplo seçilir .. volt düşürümü. % 2.67.volt olur

imkan varsa 3.25 /10 kablo çekersen kafan rahat olur şimdiden kolay gelsin

arkadaşlar peki bu üç makinada aynı andamı çalışacak ve bu maksimum gücümü kullanacaklar bence bunuda soralım. Tabiiki 50 lik kablo kullansın rahat olsun ama en azından buda irdelensin ki başka yerlerde ne şekilde hesaplıyacağımızı bilelim...

devre elemanları seçilirken sisteme bağlanacak makina ekipman aynı anda çalışacakmış gibi hesap yapılıp malzeme seçimide çıkan değere göre seçilir.
an gelir hepsinin aynı anda çalışması gerekir,sistemde zarar görmez çalışma durumu sekteye uğramaz.
eğer böyle yapılmayıpta tam güç hesaba katılmadan yapılan seçimlerde ,tam yüklenmeden dolayı kullanılan malzemelerde yıpranma ve deformasyon hızlı olur.
sıkıntılı bir işletme,sorunlu çalışma eninde sonunda sizide mağdur edecektir.

4x16 nyy senin işini rahatlıkla görür

en az 3*50+25 olmalıdır biraz araştır formda hesaplama proğramı var

slm arkadaşlar siteyi sürekli takip eden biriyim asıl mesleğim bilgisayar ama bir sorunum var vardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

200 metre mesafeden elektrik pompası ile su çekeğim kanaldan bahce sulamak için elimde 3 kw trifaze motorum var( yeni monofaze motorda alabilirim güç 3 kw geçmeyecek) ben bu motoru evden beslemek istiyorum evimi yeni yaptırıyorum yani abone alacağım
ben trifaze beslersem mi
monofaze beslersem mi benim için ekonomik olur
ve kaçlık kablo çekmeliyim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,993
Son üye
sedat2727

Yeni konular

Geri