Kablo ve dc motor Lütfen yardım

Dostlar kafam karıştı lütfen el atın .
Elimde 5v 1a bir kablolu adaptör ve 3-6v minik dc motor var. Kabloyu dc motora takınca motor zor dönüyor, işin anlamadığım kısmını ise şimdi anlatıcam
Bu kabloya 20 cm aynı tip kabloyu ekleyip o şekilde dc motora taktığımda ise motor sorunsuz çalışmaya başlıyor. Böyle birşey nasıl mümkün olur değişen tek şey aynı kablonun 20 cm daha uzaması. Normalde kablo uzayınca motorun daha zor çalışması lazım değilmi .Lütfen acil yardım ??
Adaptörün çıkışına pi filtresi koy.
Motor kalkışta fazla akım çektiği için adaptörün içindeki devre akımı sınırlıyor galiba.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
fotodaki gibi elimdeki 1. Kablo motora değdirince çok düşük devirde nerdeyse çalışmıyor . Yanındaki de 2. Kablo,bunu 1. Kablonun uçlarına değidirip diger uçlarını motora taktığımda çalışıyor . Defalarca denedim temastanmı diye ama değil
ince kablo olduğu için belki kablo kopuktur

1000uf kondansatör taksanda olur adaptörün çıkışına.
O kalkış akımını sağlar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri