Kablo tv hat çekme

sama

Üye
Merhaba. Kablo tv aldım. Geldiler evin hattına baktılar, dairede daha önce kablo tv kullanılmadığı için hat olmadığı için, bana bir miktar kablo bırakıp hattı çektirin bizi ondan sonra çağırın dediler. Biraz şaşırmadım da değil, bu duruma. Ama prosedür böyleymiş. Şimdi kablo tv kutusu aşağıda apartman girişinde. Ben de evde hangi priz o kutuya gidiyor bilmiyorum. Bunu çözmenin bir yolu var mı? Elimde 20m lik bir kılavuz var, bu işte faydası olur gibime geliyor. Aşağıdaki kutuya evden nasıl ulaşırız, teknik bir konu ama, belki bilgisi olan vardır diye düşündüm..

Komşunun çağırdığı elektrikçi evin içindeki telefon prizini kullanarak kablo tv kutusuna hat çekmiş. Ama ben bu hattan nereye nasıl varacağım, 3. kattayım, nasıl bir yol izleyeceğim hiç bilemiyorum ama elimden iş gelir.. Tabi bişeyler öğrenebilirsem..

Komşunun çağırdığı elektrikçi evin içindeki telefon prizini kullanarak kablo tv kutusuna hat çekmiş. Ama ben bu hattan nereye nasıl varacağım, 3. kattayım, nasıl bir yol izleyeceğim hiç bilemiyorum ama elimden iş gelir.. Tabi bişeyler öğrenebilirsem..
evindeki telefon kablosunun ucunu kısa devre yap, aşağıdaki kutuda senin hat hangisi olduğunu ölçü aletinin diyot (buzzer) kademesinde ölçerek bul. sonra da o tv kablosunu bağla yukarı çek. kafana basıyorsa yap

Sizin TV kabloları büyük ihtimal yukarı çatıya doğru çekilmiştir ,telefon hattını kullanarak biraz meşakkatli ama temiz bir görüntü olur ,ya da sıva üstü kanal içinden çekip kablo TV bağlantı kutusuna ulaşılmalı.Telefon bağlantısına zarar verme olasılığına karşı fotoğraf çekin ,elektrikçi dahi yapsa çekin sonra uğraşırsınız.Kolay gelsin .

evindeki telefon kablosunun ucunu kısa devre yap, aşağıdaki kutuda senin hat hangisi olduğunu ölçü aletinin diyot (buzzer) kademesinde ölçerek bul. sonra da o tv kablosunu bağla yukarı çek. kafana basıyorsa yap
Maalesef şu anda ttnet internet kullanıyorum onu iptal etmem mümkün değil. Yalnız aynı hattı kullanarak kutuya inmemin bir sakıncası olur mu? Hem yasal olarak, hem de tv ve internet sinyal sorunu olarak. Sonuçta iki kablo tek borudan gidecek.
Edit: Kablo tv kutusu ve ttnet hatları aynı kutu içinde bu arada..

Son düzenleme:
Maalesef şu anda ttnet internet kullanıyorum onu iptal etmem mümkün değil. Yalnız aynı hattı kullanarak kutuya inmemin bir sakıncası olur mu? Hem yasal olarak, hem de tv ve internet sinyal sorunu olarak. Sonuçta iki kablo tek borudan gidecek.
Yasal olarak sıkıntı yok,parazit sıkıntısını da iyi blendajlı kablo kullanarak bir nebze aşabilirsiniz,sıkıntı o iki kabloyu hasarsız belasız indirmekte ,biraz ortalığı batırır fakat sıvı deterjan dahi kullanırdık borulardan kablo geçirmek için gerisini siz düşünün,bu arada kablo TV nin internet hizmetini biliyorsunuzdur.Kolay gelsin.

Ttnet taahhüt bitince telefon hattını iptal edebilirim çünkü artık kablo tv ve kablonet kullanmayı düşünüyorum. Bunun yanında, hat çekerken kılavuz yani susta kullanırsam faydası olur mu bi nebze?

Ttnet taahhüt bitince telefon hattını iptal edebilirim çünkü artık kablo tv ve kablonet kullanmayı düşünüyorum. Bunun yanında, hat çekerken kılavuz yani susta kullanırsam faydası olur mu bi nebze?
Üçüncü kattan zor tecrübelerime göre,bazen boru kırık felan olur geçmez kırmak zorunda kalınır,iki kişi deneyin bir kere (susta kaç metre? )biraz sabırla olmayacak iş yoktur .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri