Dükkanımdaki Kablolar ve Elektrikli Cihazlarım Yanıyor

Profesyonelin yaptığı bağlantilari yukarıdaki fotoğraflarda görüyoruz. Saçma sapan ne olduğu belirsiz bağlantılar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Teşekkürler dediklerinizi dikkate alacağım. Sigorta kutusu çok dağınık bağlanmış zaten. Bağlantı yenilemeleri, kontrollerini yaptırırım inşallah sorun çözülür.

Teşekkürler dediklerinizi dikkate alacağım. Sigorta kutusu çok dağınık bağlanmış zaten. Bağlantı yenilemeleri, kontrollerini yaptırırım inşallah sorun çözülür.
Sigorta kutunuzu incelediğim de sigorta çıkışlarındaki hemen hemen bütün kablolar yanmış nötr hattında bir kablo bağlı değil kullaılmayan hat mı yoksa o kablo da yandımı yada elektrikçi bağlarken klemensi fazla sıkıp kopardı mı bu da belli değil bazı arkadaşlar trifaze yi iptal edip tek faza geçin demiş bence yanlış bir öneri trifaze de güçler eşit olursa nötr kablosuna yük binmez bunu sağlamak için trifaze dediğimiz 3 faz elektriğin dükkanınızda eşit şekilde dağıtılması priz ve aydınlatmalar buna göre ayarlanması lazım bu yanan kabloları tamir ettirin ayrıca 32A sigortalar büyük böyle bir tesisat için eğer bu 32A sigortalar klima veya özel makineler için çekildiyse bu makinelere sigorta kutunuzdan direk hat çektirin sigorta kutunuzda prizlere B16 kaliteli sigorta taktırın mavi düğmeli sigorta kalitesiz bir sigortaya benziyor ve sanırım C32 büyük risk bir işyeri için bir sigorta arabanın freni gibidir frene bastığınız da araba durmalı bir kablo dan fazla akım çekilince sigorta da atmalı sigortanın atması kablo ve tesisatı korumak içindir eğer sigortanız atıyorsa bir pirize yüklenmeyin başka prizlerden elektrik kullanın ve sakın sigorta atıyor diye büyük sigorta takmayın taktırmayın

Sigorta kutunuzu incelediğim de sigorta çıkışlarındaki hemen hemen bütün kablolar yanmış nötr hattında bir kablo bağlı değil kullaılmayan hat mı yoksa o kablo da yandımı yada elektrikçi bağlarken klemensi fazla sıkıp kopardı mı bu da belli değil bazı arkadaşlar trifaze yi iptal edip tek faza geçin demiş bence yanlış bir öneri trifaze de güçler eşit olursa nötr kablosuna yük binmez bunu sağlamak için trifaze dediğimiz 3 faz elektriğin dükkanınızda eşit şekilde dağıtılması priz ve aydınlatmalar buna göre ayarlanması lazım bu yanan kabloları tamir ettirin ayrıca 32A sigortalar büyük böyle bir tesisat için eğer bu 32A sigortalar klima veya özel makineler için çekildiyse bu makinelere sigorta kutunuzdan direk hat çektirin sigorta kutunuzda prizlere B16 kaliteli sigorta taktırın mavi düğmeli sigorta kalitesiz bir sigortaya benziyor ve sanırım C32 büyük risk bir işyeri için bir sigorta arabanın freni gibidir frene bastığınız da araba durmalı bir kablo dan fazla akım çekilince sigorta da atmalı sigortanın atması kablo ve tesisatı korumak içindir eğer sigortanız atıyorsa bir pirize yüklenmeyin başka prizlerden elektrik kullanın ve sakın sigorta atıyor diye büyük sigorta takmayın taktırmayın
Fön makineleri, diğer cihazlar, klima vs. olduğu için B20 veya B25 düşünüyorum. Tabi bunların hepsini tek hatta değil farklı hatalara çektireceğim. Bu değerleri kablo kesitleri kaldırır değil mi?

Fön makineleri, diğer cihazlar, klima vs. olduğu için B20 veya B25 düşünüyorum. Tabi bunların hepsini tek hatta değil farklı hatalara çektireceğim. Bu değerleri kablo kesitleri kaldırır değil mi?

bilği mi edinmek istiyorsunuz ?
yoksa
kendiniz mi ? yapmak istiyorsunuz diyeceğim .
B20 veya B25 düşünüyorum

'' şu an lcd televizyonum bozuldu bu ikinci oluyor anakartı yanmış, değiştirmiştik. Tekrar yanmış.''

üçüncü lcd televizyon arızasına hazırlanın .

farklı hatlalara çektireceğim ?
yaptıracakmısınız ?

acil tavsiye
işten anlayan elektrikci bulup yaptırın .
daha büyük risklere girmeyin .

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Resimde görünen tali panonun sil baştan düzenlenmesi,
Kaçak akım koruma rölesi takılması,
Klima için ayrı bir hat çekilip C tipi sigorta ile beslenmesi,
3 fazın eşit şekilde dağıtılması,
Prizlerde 16 amper B tipi sigorta kullanılması gibi uzayıp giden bir durum.
Ekmek teknenize güzel bir Bakım yaptırın 😀
Hayırlı müşteriler.

bilği mi edinmek istiyorsunuz ?
yoksa
kendiniz mi ? yapmak istiyorsunuz diyeceğim .
B20 veya B25 düşünüyorum

'' şu an lcd televizyonum bozuldu bu ikinci oluyor anakartı yanmış, değiştirmiştik. Tekrar yanmış.''

üçüncü lcd televizyon arızasına hazırlanın .

farklı hatlalara çektireceğim ?
yaptıracakmısınız ?

acil tavsiye
işten anlayan elektrikci bulup yaptırın .
daha büyük risklere girmeyin .

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Fotoğrafta gördüğünüz sigorta kutusu kendine 'işten anlıyorum ben' diyen bir elektrikçi tarafından yapıldı. İşinden ne kadar anladığını fotoğrafa bakarak yorumlayabilirsiniz.

Bir yorumda C32 tipi sigorta büyük tehlike onu kaldırın demişti bir kullanıcı bu da 'işten anlıyorum ben' diyen bir elektrikçi tarafından hiçbir kablo değiştirilmeden tesisat kabloları bu akımları taşır diyerek yapıldı.

Yaptığım her adım, aldığım her elektrikli cihazın bağlantısı 'işten anlıyorum ben' diyen bir elektrikçi tarafından yapıldı emin olabilirsiniz.

'işten anlıyorum ben' diye gelip yapan elektrikçiler 'gerçekten' işinden anlasaydı şu an burada olmaz, forum forum gezip sorunuma bir çözüm aramazdım.

Genel konuşmak tabiki yanlış. Bunları yapanlar işten anlamıyor diye bir sonraki çağıracağım elektrikçi de işten anlamıyor olacak değil ama artık sütten ağzım yandı ve bir sonraki adımda üfleyerek yemek, yani bir şeyleri araştırarak yapmak bilgi edinmek için çabalıyorum. Ben yapmayacağım ama işten anlayan birini çağırdığımda (atıyorum) 'sizin sigortaların hepsini C 40 tipi sigortayla değiştirirsek sorun çözülür' denme ihtimaline karşılık 'sen ne diyorsun olmaz öyle şey ben araştırdım' diyebilmek için uğraşıyorum.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bu doğrultuda vereceğiniz her teknik bilgi için teşekkür eder, bu bilgileri memnuniyetle karşılayacağımı tekrar belirtmek isterim.

sizin durumunuzun çözümü .

tüm kullanılan ve ileride kullanılacak olan ürünlere göre projelendirilme yapılması ve tesisat düzenlenmesi yapılmalıdır .

klima direk hat olmalıdır .
kitapcığında kaç amper siğorta takılacağı ve kablo kesiti kullanılacağı yazması gerekir ?

alet ustalığın yarısıdır .
örneğin : ölçü aleti pensampermetre amper ölçümü yapar bulur ?

Foto da topraklama kablosu var topraklama gerçekten var mı ?
yoksa
kaçak akım koruma rölesi başka bir yerde mi takılmış ( sayaç girişine gibi ? vs gibi ) acaba
iş güvenlik uzmanı ? denetmesi .

forumu dolaşın .

sizin durumunuzun çözümü .

tüm kullanılan ve ileride kullanılacak olan ürünlere göre projelendirilme yapılması ve tesisat düzenlenmesi yapılmalıdır .

klima direk hat olmalıdır .
kitapcığında kaç amper siğorta takılacağı ve kablo kesiti kullanılacağı yazması gerekir ?

alet ustalığın yarısıdır .
örneğin : ölçü aleti pensampermetre amper ölçümü yapar bulur ?

Foto da topraklama kablosu var topraklama gerçekten var mı ?
yoksa
kaçak akım koruma rölesi başka bir yerde mi takılmış ( sayaç girişine gibi ? vs gibi ) acaba
iş güvenlik uzmanı ? denetmesi .

forumu dolaşın .

Dikkate alacağım teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri