Kaçak akımlar

Bu sorunun,geçiyorken uğradım sorusu olduğu baştan belli.Çek çek uzatan bizleriz.Adam,odunu attı,çoktan gitti.;)
Konuyla hiç alakası olmadığı sorusundan belli.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Türk halkına bol gelir bu işler. Biz motor yakarız motor sardiririz. Motor yanınca biryerlerin şalteri açıyorsa yeter bize ( koruyucu Bakım mı o ne la ) . Evde de kimse çarpılmasın sigorta atsin yeter.
Ev : Ana şalter acıyor abeeeyyy.
İş yeri: Üretim duruyor abeeeyyy.
Nemize lazım. Lüks bize lüks.

Aleykümselam .
İyi bir elektrikçi bulunuz tavsiyeleri ile .
Kendinizi soruyu soran değilde cevaplayan olarak düşünün .

Bizler göremiyoruz ( kimliği bilğisi ? hiç olmassa kimliğini belli eden fotosunu olsaydı soru eki olarak

Diğer kaçak akım röleleride mevcut .
Bizler göremiyoruz ( kimliği bilğisii ? hiç hiç olmassa kimliğini belli eden fotosunu olsaydı soru eki olarak .

Tesis nedir bilinmiyor ve tesisat düzeni ? ( göremiyoruz )
Tesis hakkında bilğiler ( yeni kuruluım - eski faliyeti ? ) - tesisat değiştirdimi ? kullanılan cihazlar ? vs gibi ayrıntı bilğiler gerekli . ( Tesisin ve kaçak akım rölesinin hayat hikayesi )

Ölçümler gerekli kaçak mA ölçücü özel cihazlar vs gibi ölçümler .
Yanlış ürün seçimi , ayarı , tesisat düzeni diğer faktörler olabilir .

Diğer forumda dolaşmanız çok bilğiler mevcut .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/search/4437731/?q=kaçak+akım&o=relevance

Zaten uzaktan çözümü zor .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla....
yav biz yanında 15 gün uğraşıyoz kıçı kırık bir troide . kasabı manavı şok marketi doktoru kuaförü ile kavga ediyoz . hatır için çözeriz dedik lanet olsun o güne . keşe depremden çıkmayaydık yav o kadar .
it is wery big problem my friends .

müşküla kebir ketir (arapça klavye yok)

sehr schwieriges Problem

problème très difficile

pirsgirêkek pir dijwar

problema muy dificil

Birşeyleri bilmek ve paylaşmamak hoş olmadığı gibi bir elektrikci cagırın demekte hoş değil. Ben bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. Sizin tesisinizde selektivite yok. Yani kaçak akımlar büyükten küçüge göre panoya takılıp gecikmeli tip olanları seçilmeli. Ama iş bu kadar basit değil. Biraz araştırmak lazım. Benimde bu konuda çalışmalarım devam ediyor. Her panoya kaçak akım konulacak ibaresi farklı bir duruma ulaşmış. Emo 'dan bilgileri aldığımda buraya doğrusunu yazacağım.

Türk halkına bol gelir bu işler. Biz motor yakarız motor sardiririz. Motor yanınca biryerlerin şalteri açıyorsa yeter bize ( koruyucu bakım mı o ne la ) . Evde de kimse çarpılmasın sigorta atsin yeter.
Ev : Ana şalter acıyor abeeeyyy.
İş yeri: Üretim duruyor abeeeyyy.
Nemize lazım. Lüks bize lüks.
Bizim modeller daha yeni versiyon:
"İkide bir atiyor bu sigorta.. Daha büyüğünü takın da atmasın!!!" 🥴🤯

yav biz yanında 15 gün uğraşıyoz kıçı kırık bir troide . kasabı manavı şok marketi doktoru kuaförü ile kavga ediyoz . hatır için çözeriz dedik lanet olsun o güne . keşe depremden çıkmayaydık yav o kadar .
it is wery big problem my friends .

müşküla kebir ketir (arapça klavye yok)

sehr schwieriges Problem

problème très difficile

pirsgirêkek pir dijwar

problema muy dificil

Konuşmak sorun sessiz durmak sorun .

Bizler kivraniyoruz yardım edemedik diye.iyilik duygusu.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Birşeyleri bilmek ve paylaşmamak hoş olmadığı gibi bir elektrikci cagırın demekte hoş değil. Ben bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. Sizin tesisinizde selektivite yok. Yani kaçak akımlar büyükten küçüge göre panoya takılıp gecikmeli tip olanları seçilmeli. Ama iş bu kadar basit değil. Biraz araştırmak lazım. Benimde bu konuda çalışmalarım devam ediyor. Her panoya kaçak akım konulacak ibaresi farklı bir duruma ulaşmış. Emo 'dan bilgileri aldığımda buraya doğrusunu yazacağım.

raşit kardeşim şu forumun arama kısmına kaçak akım yazıp bir arattırmısın . arama motoru yanmazsa ondan sonra senin haklı olduğun kanısına varacam. ha zamanın boldur yeni emekli olmuşsundur oturup saatlerce yazabilirsin saygı duyarım .. basit bir arıza olsa kabul edilebilir ama bahsettiğimiz durumu çözebilecek kabiliyette olduğunu varsayalım arkadaşın .. ve elinde nötr ve toprak hatlarına bağlayabilecek mili amper ölçebilen aletler olduğunu varsayalım . kaçak akımlarında uygun olduğunu varsayalım
işe başlıyalım arızaya .

1-arkadaş bütün nötr ve toprakları sök

yav öle şeymi olur ? diyenleri duyuyorum ?
başka nasıl olacak ?
fabrikada bunu yapabilirmisin ? eletriği 1 gün kesebilirmisin 1 gün yetmez belki?
amannnnn falan filan öle işte ..

raşit kardeşim şu forumun arama kısmına kaçak akım yazıp bir arattırmısın . arama motoru yanmazsa ondan sonra senin haklı olduğun kanısına varacam. ha zamanın boldur yeni emekli olmuşsundur oturup saatlerce yazabilirsin saygı duyarım .. basit bir arıza olsa kabul edilebilir ama bahsettiğimiz durumu çözebilecek kabiliyette olduğunu varsayalım arkadaşın .. ve elinde nötr ve toprak hatlarına bağlayabilecek mili amper ölçebilen aletler olduğunu varsayalım . kaçak akımlarında uygun olduğunu varsayalım
işe başlıyalım arızaya .

1-arkadaş bütün nötr ve toprakları sök

yav öle şeymi olur ? diyenleri duyuyorum ?
başka nasıl olacak ?
fabrikada bunu yapabilirmisin ? eletriği 1 gün kesebilirmisin 1 gün yetmez belki?
amannnnn falan filan öle işte ..
Atladığınız bir konu var sanırım.
Arkadaş, EMO'dan bilgileri aldıktan sonra! doğrusunu buraya yazacakmış.
Nihayet kaçak akım sorunu ortadan kalkacak... İlgiyle bekliyorum. 🙂

Ustam sorun yol göstermekte değil , nereye gidecegini konu sahibi yazisinda söylese.
Bende don biçmekten terzi oldum .
Deneme yanılma yolu ile konu sahiplerinin bedenine don uydurmaya çalışmak zor .
Yardım bir yere kadar oluyor.
Yardım edemedik diye bizler kivraniyoruz.
Sorun bizlerde soruyu doğru sormayanin ( biraz olsa gerekli bilgileri ) vermeyenin sorularina cevap vermemek ( sessiz kalmak ) olmalı diye düşünüyorum.

Bence işten anlayan elektrikçi bulun denmesinin sebebi konuya cevap veren kişinin psikolojik çözümleme yapması ile derdini anlatamamis ve en önemlisi elektrik bilginin yeterli derecede olmamasının hissini almasıyla konu sahibine zararı olmasını engelleme bilgilendirmesi olarak tahmin ediyorum.

Bir bakıma sizde haklısınuz . Forum niye var .
Ortada kaldık yardım için kivraniyoruz.
Yardımların devam etmesini isterim .

Bizler bu konu yazılarının yardım krizini nasıl çözeriz tartışma konusu açıp nasıl bir çözüm yolu buluruz krizi atlatiriz .
Fikirlerimizi yazmak daha iyi olacak gibi.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Ustam sorun yol göstermekte değil , nereye gidecegini konu sahibi yazisinda söylese.
Bende don biçmekten terzi oldum .
Deneme yanılma yolu ile konu sahiplerinin bedenine don uydurmaya çalışmak zor .
Yardım bir yere kadar oluyor.
Yardım edemedik diye bizler kivraniyoruz.
Sorun bizlerde soruyu doğru sormayanin ( biraz olsa gerekli bilgileri ) vermeyenin sorularina cevap vermemek ( sessiz kalmak ) olmalı diye düşünüyorum.

Bence işten anlayan elektrikçi bulun denmesinin sebebi konuya cevap veren kişinin psikolojik çözümleme yapması ile derdini anlatamamis ve en önemlisi elektrik bilginin yeterli derecede olmamasının hissini almasıyla konu sahibine zararı olmasını engelleme bilgilendirmesi olarak tahmin ediyorum.

Bir bakıma sizde haklısınuz . Forum niye var .
Ortada kaldık yardım için kivraniyoruz.
Yardımların devam etmesini isterim .

Bizler bu konu yazılarının yardım krizini nasıl çözeriz tartışma konusu açıp nasıl bir çözüm yolu buluruz krizi atlatiriz .
Fikirlerimizi yazmak daha iyi olacak gibi.

Kolay gelsin sağlıcakla.
ben tövbeliyim abi yazmıyorum. kaçak akım konusunda. belki milyon konu yazdık . bir şeyi milyon defa aynı aynı aynı yazmanın mantığı nedir . aynı konuyu 100 defa yazdıktan sonra merak ediyorum arkadaşlar yeni ne yazabilecekler ..

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri