Kaçak akım rölesi ?

igotek

Üye
Yangına karşı önlem almak için ve elektrik çarpmalarına karşı önlem almak için kaçak akım rölesi kullanılması gerekiyormuş. Böyle durumlarda otomatik olarak devreye girip elektriği kesiyormuş. İşyerimde kaçak akım rölesi yoktur ve taktırmak istiyorum. Ancak bulunduğum yerdeki elektrikçilerin yeteri kadar bilgi sahibi olmayışı beni endişelendirdiği için buraya danışma gereği duydum.

Trifaze sistemde kaçak akım rölesi nasıl bağlanmalıdır ve hangi tip kaçak akım rölesi kullanmam gerekir ?

Burda olmadığı için internetten sipariş verip burda bağlattıracağım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yangına karşı önlem almak için ve elektrik çarpmalarına karşı önlem almak için kaçak akım rölesi kullanılması gerekiyormuş. Böyle durumlarda otomatik olarak devreye girip elektriği kesiyormuş. İşyerimde kaçak akım rölesi yoktur ve taktırmak istiyorum. Ancak bulunduğum yerdeki elektrikçilerin yeteri kadar bilgi sahibi olmayışı beni endişelendirdiği için buraya danışma gereği duydum.

Trifaze sistemde kaçak akım rölesi nasıl bağlanmalıdır ve hangi tip kaçak akım rölesi kullanmam gerekir ?

Burda olmadığı için internetten sipariş verip burda bağlattıracağım.

merhaba ,
iş güvenlik uzmanı uyarıda bulunmuş olmalı .
eski bina ( topraklama bile yok ) değilse , yeni binalarda enerji dağitim firması tarafından kaçak akım röleleri takılmadan enerji onay verilmez .

topraklama kablosu tesisatınıza çekilmiş mi ? , çekilmemiş ise kaçak akım rölelerini taktırsanız bile sadece görüntü amaçlı olur , koruma amacı görevini görmez ,
iç tesisatında topraklama kablo çekilmiş ve montajlanmış olması gerekir prizde vs gibi .

kaçak akım koruma rölesi mili amperleri ( 30mA koruma / 300mA ) tamam diğer amperleri kaç olacak biliyormusunuz ?

internetten sipariş olması için önce işten anlayan bir elektikçi bulmalısınız , elk ustasının vereceği değerlerde almalısınız ( iyi marka ve sahte olmaması vs gibi durumlarada dikkat ediniz ) .

ana ve siğortalarınızın amperleri değerleri + tipleri , cihazlarınızın amper değerlerine uygun mu ? kontrol ettirmelisiniz .
topraklama + nötr + faz kablolarının kesit çapı ( mm2 ) uygunluğu .

bu dediğiniz int olayı söyle su götürür bozulmuş kar ve siğ vardır değerini biliyorsunuzdur sipariş verirsiniz . sizin burada int siparişiniz % 50 risk kaç amper alacağınız bilmeniz gereklidir .
tesisatinız için , ana siğortanız amper değerine uyğun takılmış ise
kaçak akım rölesi amper değeri , ana siğorta amper değerinin altında olamaz
diyelim 63 amper ana siğorta , 40 amper kaçak akım rölesi gibi .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .
internet siparişi !!!
not : http://www.atasozlerimiz.net/410-evdeki-hesap-carsiya-uymaz-atasozu

Son düzenleme:
Ana girişe 300 mA kaçak akım koruma, bu yangın için.
Tali tablo girişine ise 30 mA, insan bu değere kadar olan sızıntılara müsade edebilir.

Ama @arkaplan arkadaşıma katılıyorum. Belli şeylere dikkat edilmiş olması gerekir ki internetten bunları düşünmeden sipariş vermeniz doğru olmayacaktır.

Kolay gelsin.

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Özellikle video çok iyi oldu. Gerekli notları aldım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri