jeneratör hangi hallerde devreye girer

elektro34

Üye
jeneratör şebekedeki hangi hallerde devreye girer.aslında sormak istediğim şuyüksek gerilimden dolayı jeneratör devreye girer mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ben sadece elektrik kesildiğinde girer diye biliyorum! mesela ups'lerde olduğu gibi (regulatör)voltajı düşürür yükseltir. ama otomatik transfer panolarında yok galiba.
saygılar

Jeneratörünüz,otomatik devreye giren tip ise,hem şebekedeki gerilim düşümünde hem de
gerilimin yüksek olduğu durumlarda devreye girebilir.Bunun için, UVR tabir ettiğimiz gerilim
kontrol rölesinde,düşük/yüksek gerilim ayarlarının iyi yapılmış olması gereklidir.Yüksek geri-
lim değeri,Şebeke gerilimine yakın olarak seçilmiş ise,şebekedeki gerilim yükselmeleri duru-
munda otomatik olarak devreye girer.Bu gerilim değerini,410 volt civarına ayarlar iseniz,
problem geçer.Geçmiyor ise,röleniz arızalı oabilir.

tam otomatik jeneratörler sadece elektrik kesildiğinde devreye girmezler şebeke fazları arasında meydana voltaj dengesizliğinde,yani düşme veya yükselme durumlarında (ayarlanmış olunan kalibrasyon degerleri altına düştüğünde veya üzerine çıktığında) birde frekansın 50 Hz altına veya üzerine çıktığında çalışırlar.
zaten makine üzerindeki elektronik kontrol ünitesi şebeke fazlarını,frekansı baz alarak oluşan herhangi bşir anormal durumda şebekeyi ayırıp kendi elektrojen grubunda ürettiği elk.enerjisini sisteme verip sistemi ve bağlı cihazları korur

şebeke voltaj ve frekansı ayarlanana sınırlar dışına çıktığında devreye girer

konu ile ilgili degil ama bir sorunum var jen .hakkın da
canta tipi kücük bir jen. var elimde motor calışıyor fakat elektrik cıkışı yok statör ve rotor sargıları diyotları saglam uyartım akımını kalıcı mıklatıslanmayı nasıl verecegiz bilen varmı?

konu ile ilgili degil ama bir sorunum var jen .hakkın da
canta tipi kücük bir jen. var elimde motor calışıyor fakat elektrik cıkışı yok statör ve rotor sargıları diyotları saglam uyartım akımını kalıcı mıklatıslanmayı nasıl verecegiz bilen varmı?
jEn orjinal hali mi bu modifiye mi ediyorsunuz üzerinde akü yok mu? Arabalardaki alternatör mantığında akü olması şart diye biliyorum.

yok .... kendinden uyartımlı jen.bu ama uyartımı elde edemedim veya başka bir sorun var bulamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri