jenaratör arızası

Şebeke gidince jeneratör otomatikte olduğu halde devreye girmiyor.manuel olarak enerjiyi kesip deneyince devreye giriyo.nedenleri ve yapılacaklar konusunda yardımcı olurmusunuz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
mipek74 öncelikle jeneratörün marka ve modelini birde otomatik pano üzerinde bulunan kontrol modülünün markasını belirtirsen daha çabuk teşhis koyabilir hızlı yardımcı olabilirim

merhaba arkadaslar
benim tahminim S fazinin yanik veya bir sekilde gelmiyor olmasi,en yukaridaki sekle baktigimda bunu anliyorum.R-T 380 V fakat R-S 220V sekilde verilmemesine ragmen sanirim S-T de 220 V gosterecektir. Ancak S-N arasinin saglikli 220 V gelmesi beni tek kafami karistiran konu, yukarida bir arkadasimin tavsiye ettigi gibi Meger ilen sargi kontrolu yapilmasi tavsiyem, tabiki sargi kontrolunu yaparken Koprunun acik tutulmasi, sargi meger degerlerini ve sargi sase degerlerini burada paylasirsan belki daha fazla yardimci olabilirim, diodlarin zaten saglam oldugunu yazmistin yukarida.
dogrusunu istersen bu arizanin sebebini merak ediyorum, her halikarda lutfen sorun cozuldugunde paylas.
kolay gelsin iyi calismalar arkadaslar.

jeneratör aksa marka.Modeli etk 102.Kontrol modülü üzerinde chint NC2-330 yazıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.İyi çalışmalar.

Ayrıca 160 kva pano üzerinde de ETK 140 yazıyo.Sel feleketi nedeniyle tamir gördü.Teşekkürler iyi çalışmalar değerli yardımlarınızı bekliyorum

merhaba;
bence kontrol modülünüz bozulmuştur. bi bakarsanız konu çözülecektir.
iyi çalışmalar...

Merhaba Arkadaşım öncelikle yıldız köprüsü kaldır her fazın kendi sargısında 380 voltu ölçü aletiyle oku bakalım her sargı kendi arasınde ne gösteriyor.
II. jeneratör motor etiketine lütfen tekrar bakın çıkış bağlantısı 380 vollta yıldız mı yoksa üçken mi illaki yıldız olacak diye bir şey yok kolay gelsin

---------------------------------------------------

proje yi yayınlayın çözelim arkadaşım

Arka arkaya mesaj yazmak yasaktır.Lütfen son mesajınızın sağ üst tarafında bulunan Değiştir butonunu kullanınız.
Düzenleme: korkmaz_design

arkadaşların dedikleri gibi sargının biri problemli servise gitti değiştirildi sagılar,şimdi sorunsuz çalışıyor teşekkürler hepinize

Arkadaşlar en sağlıklı çözüm için aksa firmasının bu jeneratör için kullandığı altarnatör markasının modeli gereklidir.
Muhtemelen Alternatör ''STAR PARALLEL'' bağlanmış olabilir,buda eğer voltaj ayar kademesi en sonda ise faz faz arasında 220 okunmasına sebep oluyor.
kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri