indüktans hesabı

hknogz

Üye
Biraz üniversite hesap işleri olacak ancak dersi vermem bu soruya bağlı. En mantıklı cevap b gibi geliyor ancak emin olamıyorum çünkü kitapta şöyle bir ifade var kafamı karıştırıyor: "Karşılıklı indüktans çerçevenin sadece geometrik özelliklerine(şekil, boy, aradaki uzaklı) bağlıdır." Yarıçapları farklı olduğu için şekiller farklı ama kitapta söylenmek istenen sistemlerin şekillerine mi yoksa sistemdeki şekillere mi bağlı anlamadım. Yardımcı olur musunuz benim için çok önemli.

Üst üste eşit boylu L, farkl silindirler (r=a ve r=b yarıçaplı b>a) üzerine sarılmış N1 ve N2 tur selenoid sargıların karşılıklı indüktansları için aşağıda verilenlerin doğru olanını seçiniz ?

Select one:
a. Karşılıklı indüktans öz indüktanstan büyüktür.
b. Karşılıklı indüktanslar eşitdir. L12=L21
c. Karşılıklı indüktans her zaman negatiftir.
d. L12 < L21
e. Karşılıklı indüktanslar farklıdır. L12 ≠ L21
f. L12 > L21

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
meraba hocam,ben a şıkkını ve c şıkkını işaretledim,yanlış çıktı,son hakkımı dediğin gibi b yapmayı düşünüyorum,sen hangisini işaretlemiştin?

Hocanın işaretlediği şık b şıkkı ama emin olamadım. Yani sorduğun sorunun cevabı b.

(L=8cm,A=1cm^2,σ=400 S/m)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri