Işe girilen ayın maaşı içerde kalması ?

BY_K

Üye
ilk defa böyle birşeyle karşılaştım
şuan girdiğim şirkette işe girdiğin ay(1 aylık maaşın içerde kalıyor)maaş ve sigorta yok sadece giriş bildirgesi görünüyor
Kafam çok karışık bilgisi olanlardan cevap bekliyorum
^^Yanlış yeremi konu açtım bilmiyorum^^

yıllar önce bir işe girdiğimde benim maaşın bir bölümü içeride kaldı, neden diye sorduğumda, sen sezonluksun çıkarken alacaksın dediler ve verdiler. bunu tanıdığım bir muhabeseciye sordum sıkıntı yok dedi. işe girerken sözleşme imzaladıysan bir örneğini al, bir muhasebeciye danış.

E-devlette sigorta dökümünde işe giriş tarihinden itibaren sigorta primin mecburi yatar devlet işverenden alır bu parayı. Sözleşmende yazan ödeme tarihinden en geç 10 gün içerisinde(yanlışım varsa düzeltin) bir önceki ayın kazanılmış ücreti mecburi ödenmek zorundadır. Burası türkiye dostum ay sonunda bankamatikten aldığı asgari ücret maaşının bir kısmını elden işverene geri veren insanlar var. Yani işverenin kazanılmış maaşını ödemiyorsa art niyetlidir ve sen istifa edemeyecek mecburiyetteysen aramıza hoşgeldin.

yıllar önce bir işe girdiğimde benim maaşın bir bölümü içeride kaldı, neden diye sorduğumda, sen sezonluksun çıkarken alacaksın dediler ve verdiler. bunu tanıdığım bir muhabeseciye sordum sıkıntı yok dedi. işe girerken sözleşme imzaladıysan bir örneğini al, bir muhasebeciye danış.
Teşekkür ederim vakit ayırıp cevapladığınız için..Danışıcam
E-devlette sigorta dökümünde işe giriş tarihinden itibaren sigorta primin mecburi yatar devlet işverenden alır bu parayı. Sözleşmende yazan ödeme tarihinden en geç 10 gün içerisinde(yanlışım varsa düzeltin) bir önceki ayın kazanılmış ücreti mecburi ödenmek zorundadır. Burası türkiye dostum ay sonunda bankamatikten aldığı asgari ücret maaşının bir kısmını elden işverene geri veren insanlar var. Yani işverenin kazanılmış maaşını ödemiyorsa art niyetlidir ve sen istifa edemeyecek mecburiyetteysen aramıza hoşgeldin.
Hoşbulduk😑 şuan 2 ay oldu halâ yaprak kıpırdamıyor prim tarafında ve bankada...

E-devlette sigorta dökümünde işe giriş tarihinden itibaren sigorta primin mecburi yatar devlet işverenden alır bu parayı. Sözleşmende yazan ödeme tarihinden en geç 10 gün içerisinde(yanlışım varsa düzeltin) bir önceki ayın kazanılmış ücreti mecburi ödenmek zorundadır. Burası Türkiye dostum ay sonunda bankamatikten aldığı asgari ücret maaşının bir kısmını elden işverene geri veren insanlar var. Yani işverenin kazanılmış maaşını ödemiyorsa art niyetlidir ve sen istifa edemeyecek mecburiyetteysen aramıza hoşgeldin.
@FakirMaker , kardeşim "Türkiye" özel isimdir lütfen yazarken özen gösterelim. ve burası bizim ülkemiz ismini yazarken de daha dikkatli olalım.

Sözleşmende yazan ödeme tarihinden en geç 10 gün içerisinde(yanlışım varsa düzeltin) bir önceki ayın kazanılmış ücreti mecburi ödenmek zorundadır.
Benim yaşadığım şehir de böyle bir firma var 45 gün sonra maaş veriyor yapılan sözleşme ödeme tarihi 45 gün sonra bende oraya işe girecektim 45 gün para almadan dayanamam diye girmedim çalışanlarının çoğu emekli ayrıca taşeronluk yapan bir çok firma maaşları 35-40 de ödeme yapar bunu da gördüm işveren hak ediş ödemelerini aldıktan sonra ödeme yapıyoruz diyor

edevletten işe giriş bildirgesi alın. Bu alanda sizin sigorta girişiniz yapıldı ise o çalıştığınız firmanın adı ve o firmada işe girdiğiniz tarihi görüyor olmalısınız.

Görmüyor iseniz sizin işe girişinizi yapmamış olabilirler. Bulundupunuz yerdeki SGK kurumuna gidip işe girişinizin yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz.

Normal şartta 2 ay içinde sigortanızın başlamış ve edevlette ilk girdiğiniz ayın primlerini görüyor olmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri