Siz olsanız ?

Değerli ustalarım değerli mesleki gönüldaşlarım hepinizi ayrı ayrı çok seven bir kardeşiniz olarak size sormak istediğim bir konu var.Ben üşenmedim derdimi yazdım üşenmeden okursanız çok memnun olurum...

Ben bundan birkaç yıl öncesine kadar nominal olarak her genç insan gibi bir hayat yaşıyordum yani arada bir alkol alıyor arada bir ince işlere kaçıyor günde bir paket sigara içiyor efendi efendi işine gidip efendi efendi evine geliyordum.

Herkes gibi sevdiğim arkadaşlarım vardı sevmediğim insanlar vardı falandı filandı tam neşeli olmasa da orta karar bir hayat tutturmuş gidiyordum...

Bir belediyeye elektrikçi olarak girdim 4,5 yıl kadar çalıştıktan sonra siyasi ortamlara ayak uyduramayıp bazı kesimler ile aram açıldı ve belediye seçimlerinden yaklaşık 8 ay kadar önce kendi isteğim ile işimi bıraktım...

Belediyede çalışırken amir memur denen zibidilerin kaprisleri çalışma ortamının stresi vs derken benim epeyce bir piskolojimi bozdu ve epey bir dönem kadar sinir hapı kullanmak zorunda kaldım...

İşi bıraktıktan sonra bir çok fabrika bir çok atölye gibi yerlerde elektrikçi olarak çalışmaya çalıştım fakat her gittiğim yerde mutlaka çekemeyeceğim götüremeyeceğim kadar büyük olumsuz şartlar ile karşılaştım çalışma ve çalışanlar ile olan ortamlarımda hep başarısızlıklar yakama yapışmaya başladı...

Örnek olarak bir yerde çalışırken hiç haberim olmadan patronlardan birisi beni birlikte çalıştığımız bir adama sormuş benden daha eski olan bir elemana bu adam nasıl diye Eski eleman da ayaklarım kayar bu çalışırsa diye beni kötülemiş ve o konuşmalarından sonra adamlar ile her geçen gün aram açıldı ve sonunda bıraktım çıktım...
Başka yerde işe girdim yine başka bir adam aman ben bunu göndermessem işten anlayan biri olarak beni geri planda bırakır diye yukarıya ispiyonlar yok telefon konuşmalarıma yasaklar yok sigara içmeme yasaklar falan derken elime ayağıma bağ olmaya başladı sonunda o işi de bıraktım

Hep heveslendiğim tır şoförlüğü işine bulaştım bu mesleği öğrendim ince ince bu işi yapmaya başladım ehliyeti büyüttüm src belgelerini aldım falan derken tam olarak yollara düşebilen bir şoför oldum...

Yaklaşık 2500-2750 tl arası maaş teklifleri geldi ama bir piliç firmasının tırında gece gündüz bayram seyran yollarda olan arabalarda yeri gelince kısa mesafe yani 1000 km ye kadar sadece gidiş olan yollara yalnız 1000 km den yukarı sadece gidişi olan yollara çift şoför gitme kaidesi ile ayrıca 100 km yolda 28 litre mazot yaktırma bilmem ne istekleri ile karşılaştım...

Uyku düzeni gitti birkaç defa uyuyarak yol bitirdim birkaç defa diğer şoförle mazot tartışması yaptık çok gaz basıyon araba çok yakıyo yapma böyle diye ( adam da haklı adam gidip yolu iki üç saat önce bitiricek ki iki üç saat yatsın uyusun )

Vesselam uykusuzluktan hayati tehlikeler baş göstermeye başladı bu işi de bıraktım ama yeri geldi 4 gün içinde toplam 4 saat evet dile kolay 4-5 saat uyku ile yol gittim geldim yanlış anlamayın 4 günde toplam uyuduğum 4 saat yani günlük 4 er saat değil adam halen daha arıyo muro hangi arabayı istiyosan gel ona bin diye patron da haklı gelen adam %32 mazot yaktırıyo rampalara aşağı 25 ton yüklü arabayı salıyo sonra fren fren lastik balata her biri mefta oluyo yani işi hakkıyla yapan adamı bulamıyo bulduğunu da bırakmak istemiyo...

Onca zaman geçti onca uğraşıdan sonra en son olarak hatsan adında br tüfek fabrikasında şoför olarak işe başladım işim çok rahat çalıştığım insanlar Allah razı olsun çok iyiler ama bu defa diğer bölümden adamlar ile münakaşalara girmeye başladık...

Babam tırla kaza yaptı araba pert kendi çok şükür o kazaya rağmen hiç bişiy olmadan arabadan çıkmış gittim aydın da hastaneden getirdim binlerce şükür hiç bişiyi yoktu ( resimler altta )

Açıkçası insanlar ile iletişim problemi yaşamaya başladım yani gül deseler diken görünüyor en ufak birşeyde kendime takıntı yapıyorum akşama kadar bunun kavgasını yapıyorum içimde hayat üstüme üstüme geliyor hiç bir işim düz gitmiyormuş gibi geliyor oysa ne kadar çirkin düşünüyorsun murat babanın hastaneden cesedini de getirebilirdin haline şükret diyorum canın ve canınız sağ hastanız yok hastalığın yok bunlara şükret diyorum ...

Birisi ters bir söz söylese ölümüne kadar kavgaya kadar götürüyorum hiç istemediğim halde Tahammül gücümün kalmadığını fark ediyorum çok aşırı sinirlenip parlıyorum hiç caza naza gelemiyorum oysa çalışmam lazım herkes gibi bir geçim kavgam var Daha bekarım dikili bir fidanım yok ve ailemden bir yardım geleceği de çok zor bir ihtimal her şeyimi çalışarak yapmam lazım ama çalışmaya bile tahammülüm yok...

Yaklaşık 2,5 yıldır alkol almayı haram olduğu için ve artık hoşuma da gitmediği için bıraktım bununla birlikte meyhane bilmem ne ayaklarını da bıraktım ince işlere de koşmayı zina etmeyi haram olduğu için bıraktım...

Kahve kültürü olan bir insan değilim bulunduğumuz yöre kavgaya pisliğe uygun dedi kodunun kol gezdiği bir bölge o yüzden pek dışarı da çıkmıyorum

Ya geçmişe bakıyorum da bütün bu pis işleri yaparken daha mutluymuşum gibi geliyor alkol zina meyhane pis ortamlar her bokun olduğu ortamlarda olduğum zamanlar hiç bu denli sıkıldığımı bu denli dünyanın üstüme üstüme geldiğini hatırlamıyorum çok karışığım alkolü zinayı haram diye bırakıyor ama namaza gitmiyorum :)

Arkadaşlar kafam bir milyon kafamın içinde filler sex yapıyor hiç gittiğim bir yerde anlaşamıyorum hiç içimden kötülük yapmak gelmezken cup diye pisliğin içinde kavga halinde buluyorum kendimi...

Anlamıyorum ki birileri nuska mı yaptı birilerinin üzerimizde gözü mü var ya bi insanın işi bu kadar mı ters gider bir insan kendine bu kadar mı düşman olur ???

Siz değer verdiğim insanlarsınız fikirlerinizi çok merak ediyorum....

yMrJ4L.jpg

62LpnP.jpg

WnL8YY.jpg

RYl831.jpg

kky7vW.jpg

NqR8EO.jpg

a5b8Ez.jpg

ME38DM.jpg

Yaptığın günahların kefaretidir inşallah.Şanslısın bide cezayı öbür tarafta çekenler var.Allah muhafaza ebedi ceza...O yüzden şikayet yerine şükür et kardeş....

Allah (c.c.) beterinden saklasın cana vermesin geçmiş olsun, kurban kes bütçen yerindeyse ki dediğin gibi kötü alışkanlıkları bırakmışsın maaşının bir kısmıyla psikolojik destek al.

maaşının bir kısmıyla psikolojik destek al.

Evet çok düşündüğüm fakat hiç ama hiç nasip olmayan bir düşünce ama ciddi ciddi düşünmekteyim...

Zaten piskologlar insanların acılarını dertlerini yada sorunlarını hafifletemez sadece taşıma kapasitesini güçlendirir diye duymuştum ve buna da ciddi anlamda ihtiyacım var.

BU ANLATTIĞIM İÇİNDE OLDUĞUM YANİ... YA BU BEN OLAMAM YA

Murat abicim...Allah sabir versin...senin ki tipik bir ANKISIYETe BOZUKLUGU...ve cogu insanda var...tedavisi cok kolay...amam mutlaka doktora gitmen lazim...Allah yar ve yardimcin olsun...Haramlardan korusun...selamlar....

öncelikle güzel abicim sen elektrikçisin. daha da önemlisi işçisin. ve hakların var. ben olsam belediyede iş bulsam öldürseler bırakmam. ha bak misal ben de eski partilerden birinin teşkilatında yıllarca görev yaptım. kolumdan polis tutp götürmye çalışrdı hır çıkarırdım:) ama çalışırken birisi gelip yanımda parti konuşacak olsa abi biz çalışıyoruz kafamızı ağrıtma derim geçerim.
sense kalkıp iki geri zekaya kızıp iş bırakmışssın.
geçmiş olsun kaza ağır.
alkolü bırakmışsın çok güzel allah daim eder umarım. şu ince iş olayı biraz kötü ya. umarım onu da düzeltebilirsin.
kamyon şoförlüğü güzel meslek. ama doğrusu sen patronun değil şoförün değil kamyonun huyuna gitmen gerektiğidir.
patrona abi sen bana şu kadar mazot yak diyorsun ama ben bunun için vitesi geç atacam, rapma salacam. bu gün 3 kuruş mazottan kaçıyorsun 2 sene sonra vitesler subaplar perte çıkınca 50 milyarı nerden bulursun diyeceksin. bırak ya sen 100 km de 50 litre mazot yak. motor kapağı açılmasın yeter ki. bak misal bizim ladanın motoru neden açılmadı hiç? çünkü lpg yok. takacam 3 litrew benzin yerine 10 litre lpg yakacam. 15 lira değil 10 lira harcayacam. ama o zaman 2 sene sonra mootorda ne blok kalır ne piston. ki bu nedenle eski arabayı sattık. sen salla patronu. abi de istersen işten çıkar. ama o araba bir arıza yaparsa senin kaç milyar giderin olacak dedin mi patronlar senin işine önem verdiğini anlar.
kafanı takma. millette salak çok. biz akıllılar olmasa zaten bu ülke çekilmez:) olmadı gewl yanıma 1 hafta geçir kafayı kırarsın. tüy gibi olursun:)

Öncelikle büyük geçmiş olsun, Allah yar ve yardımcın olsun.
Kaderi mutlaktan kaçış olmaz Murat kardeş. Kaderi muallağı olumlu yönde değiştirende ibadetin ardından yapılan dualardır. Dünya imtihan dünyasıdır sabır ve dua ile hareket ediniz, namaza mutlaka başlayınız. Namaz insanları bütün kötülüklerden alıkoyar. Allah sabredenlerle beraberdir, sabrın sonu selamettir. Size pozitif enerji veren dertlerinizi paylaşabileceğiniz arkadaşlarınızla birlikte olun yoksa bu tür arkadaşlar edinin. Bu anlattıklarımı uygulamak kolay değil ateş düşütüğü yeri yakar hiç kimse seni senin kadar düşünmez, hiç kimse de sana senin kadar zarar vermez !
Allah'a emanet ol.

Öncelikle büyük geçmiş olsun usta eğer peder bey o kamyondan sağ çıktıysa bence bir kurban kesin ..
Meyse içkiye ince işlere bişey diyemem sonuçta bekar adamsın bende bekar delikanlı adamım hani fırsatım olsa bende yaparım. ama diğer anlattığın şeylerden anladığım şey şu ki bu yaşadığın olumsuz şeylerden psikolojin baya bir bozulmuş bir psikiyatristen yardım almanı öneririm bende anti depresan ilaç kullanıyorum uzun zamandır faydası oluyor.Bazen bende senin gibi patlıyacak gibi oluyorum böyle filmlerdeki gibi camı çerçeveyi kırıp indiresim geliyor böyle anlarda genelde mekan değiştiririm dışarı çıkar yalnız başıma dolaşırım. İş konusunda ise aslında yaşadığın şeyleri birçok insan yaşıyor bende uzun zamandır işsizim kaç yere başvurdum olumlu hiçbir cevap gelmedi. Yani çaresi nedir dersen kelin ilacı olsa kendi başına sürer ama sen mümkün mertebe sakin olmaya çalış başkada nedenir bilmiyorum ????

Babanızı Allah(C.C.) korumuş. Böyle bir kazadan sağ salim çıkmak çok büyük bir mucize. Bir kurban kesip fakirlere dağıtın. Resimden yanlış görmediysem sanırım Aydın'ın hemen çıkışında yimpaş binası önünde kaza olmuş.

Kendi adınıza da piskoloğa gitmekten çekinmeyin. Avrupa da bir çok kişi psikoloğa gidip profesyonel yardım alıyor. Burada iyi niyetli fakat amatör şekilde verilecek yardım sizi daha kötü bir hale sokabilir. En güzeli psikolog tarafından yönlendirilmeniz olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri