Hybrid sistem

celikbilek

Üye
Merhaba Ustalarım,
24v 3kw sistemim var, Tam sinüs akıllı İnvertör, 4 adet 100 amper jel akü ve 2 adet 320w güneş paneli. Bu sistem ile yazın tüm gün ortaboy 2 hilti kesintisiz çalıştı, aynı anda buzdolabı çalıştı, aynı anda ara ara 450w su pompası çalıştı.
Hiltiler çalışmıyorken mesela farklı günlerde 1600w süpürge ve mini buzdolabı birlikte çalıştı. Sonra kışa doğru bir 320w panel daha ekledim. Ama sonbaharda buzdolabı tv ve su pompasını ancak gece saat 11-12 ye kadar idare edebiliyor.
Bende bu sisteme 1 adet 24v 6000w tam sinüs akıllı inverter ve 1250w rüzgar trübünü siparişi verdim. 2 adel jel akü daha almayı planlıyorum, belki 1 tane panel daha.
Yalnız sipariş ettiğim trübünün üretiminin 1250w olduğundana şüpheliyim. Şöyle birşey denemek istiyorum, bir tane 24v 350w elektrikli bisiklet tekerleğinden bir trübün daha eklemeyi düşünüyorum, sorum ise her 2 trübünden gelen elektriği aynı sisteme tek şarj kontrol ile verebilirmiyim? Verebilirsem nasıl veririm? Yani ŞK e her 2sinden gelenleri seri yada paralel mi bağlamam lazım yoksa gelen akım ac olduğu için fark etmez mi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu işlerden çok anlamam ama mantık söyle diyor; gelen var olan bir kaynağımdan her gün 3 tabak yemek yiyiyorum, baktım bana yetmiyor yanına 3 tabaklık bir besleme koydum, şimdi benim midem bu altı tabağı kaldırır mı? sistemin obur değilse kaldırmaz. yani gelen amper ve voltaj dalgalanmasını düzenleyemez. ( bir de tamirci tavsiyesi 220 volt ac ile çalışan elektrik süpürgesi kullanmanı tavsiye etmem-elektrikli su ısıtıcı- çay kahve makinası da)

1250w rüzgar türbini iyi rüzgarın yoksa 300-400w anca verir. O değerler biraz atmasyon. 1250w üreteceği rüzgarda emin ol korkudan etrafta olmak istemezsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri