Hoparlör bass trafo arızası

Bu değerlere göre bu transformatör saglam gorunuyor.

Yarin bu trafoya enerji verip çıkış voltajlarina bakalim. Hersey yerinde ise karta yonelelim.

Youtube kanallarını takip etmiyorum. Ama bazen gerekli bilgi orada ise tabiki izleyip bilgi ediniyorum. Genel bir bakayim bir kanal bulursam size iletirim.
tamam ustam siyah mavi olanlardan birini ölçtüğümde 0.00 küsürlüydü çıkış yoktu ama yine dediğniiz şekilde ölçüm yapıp yazim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Trafonun 220 beslemesinden voltaj verip sağdaki çoklu kablolardan voltaj olcmeniz gerekiyor.

İlgili renklerin voltajı trafonun etiketinde yaziyor.

Bu voltajlari ilgili kablolarda goruyormusunuz voltaj verip olcebilir misiniz?

Trafonun 220 beslemesinden voltaj verip sağdaki çoklu kablolardan voltaj olcmeniz gerekiyor.

İlgili renklerin voltajı trafonun etiketinde yaziyor.

Bu voltajlari ilgili kablolarda goruyormusunuz voltaj verip olcebilir misiniz?
bütün voltajlar 0.9-1,4 arası değişiyor renk fark etmeksizin

photo_2023-12-24_12-39-07.jpg

ustam siyah prop siyahta kırmızı prob mavi de iken 1.2 1.3 1.4 oluyor tekrar ölçüyor gibi yapıyor sürekli bu şekilde döngü var şu an görüntüdeki 1.4 idi tekrar ölçmeye çalışırken bu görüntü oluştu video atmamı ister misiniz? Avometrem sağlam bu arada :)

Ekli dosyayı görüntüle 104036
ustam siyah prop siyahta kırmızı prob mavi de iken 1.2 1.3 1.4 oluyor tekrar ölçüyor gibi yapıyor sürekli bu şekilde döngü var şu an görüntüdeki 1.4 idi tekrar ölçmeye çalışırken bu görüntü oluştu video atmamı ister misiniz? Avometrem sağlam bu arada :)
Olcum hatalı.

Dc kademede değil ac kademede olcmelisiniz.

Ortadaki func turundan AC moda gecmelisiniz. Ölçümü ac modda yenileyiniz.

ustam maviler 13 sarı kırmızılar 12 v çıktı da ben şunu anlamadım asivoltaj değil mi ac modu neden ordan ölçtük?

Trafonuz sağlam. Arızalı değil. Arızanın başka yerde.

Bu ses sisteminin kartını gorebilir miyiz?

Trafo ac voltajla calisir. Dc değil. O yüzden ac konumunda olctuk.

Trafonuz sağlam. Arızalı değil. Arızanın başka yerde.

Bu ses sisteminin kartını gorebilir miyiz?

Trafo ac voltajla calisir. Dc değil. O yüzden ac konumunda olctuk.
ben led trafosu gibi ölçülüyor sandım voltaj 12 falan yazınca ustam yeni bir şey daha öğrendim :)
tabi resmini ekliyorum pcb altı renk değişmiş normal değil gibi :)
photo_2023-12-24_12-55-49.jpg
photo_2023-12-24_12-55-53.jpg

O bölgede ısınan parcalar var. Ama kararma çok kötü değil gibi.

Bundan sonrası biraz daha profesyonel gözle bakmak gerekir.

Trafonun söktüğünüz şekilde kablo bağlantılarını düzgün şekilde yapmak gerekli.

Sonra dc voltaj ölçümü yapmak gerekiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri