Hobi CNC tezgah yapımı (ahşap için) & USB Control kartı & USB CNC yazılımı

pekanlar

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Hobi amaçlı 49 x 65 cm 3 eksen bir cnc tezgah yapıyorum. Ahşap işlemek için hobi amaçlı kullanacağım.

Mekanik tasarımını tamamladık, step motorları ve taşlama makinesini bağlayacağımız USB girişli aşağıdaki kartı da sipariş ettik. Desktop'um olmadığı için usb girişli kontrol kartı sipariş ettim.

4 axis USBCNC with hand controller driver board CNC controller board-in Motor Controller from Industry & Business on Aliexpress.com

March3 ile uyumlu olmadığını USBCNC yazılımı ile kullanılabildiği bilgisini aldım.

Daha önce bu karttan kullanan var mı?
bir de USBCNC yazılımı nasıldır? bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Proje tamamlandığında yürüttüğüm cnc projesini ve görsellerini paylaşmayı hedefliyorum.

Hedeflemeden paylaşalım lütfen.Merakla ekliyoruz mekanik aksam fotolarını.

Merhabalar,

Şimdilik tasarımını paylaşıyorum. Henüz montajını yapmadık. Ölçüler 49 cm x 65 cm yükseklik 40-45 cm

Metin_Cnc_01.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Arkadaşlar,

Sonunda tamamlandı makine, resimleri yakında paylaşmaya çalışacağım.

Bekliyoruz özellikle ben bekliyorum çünki çıkış noktamız aynı

uspcnc programı senin için daha avantajlı olacaktır.mach3 mill alt tabanlı çalışıyor avantajın ise pc anakart üzerinden alman gereken makina bağlantısını usp üzerinden alıcaksın o kadar.

uspcnc programı senin için daha avantajlı olacaktır.mach3 mill alt tabanlı çalışıyor avantajın ise pc anakart üzerinden alman gereken makina bağlantısını usp üzerinden alıcaksın o kadar.
Ben bunu ogrenmek istiyorum bana cok degisik geldi... aciklayabilirmisiniz.??

Aranızda USP portu kullanan varmı?Bu port Usb3 'ten sonra çıktıda haberimizmi yok;)
Ben bunu ogrenmek istiyorum bana cok degisik geldi... aciklayabilirmisiniz.??

Klavye sürçmüş olmasn :rolleyes:

Ben halen israrliyim yeni bisi gibi geldim...

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri