GRBL Kontrol Kartı, Arduino UNO, chilipeppr

Sanırım şimdi oldu.

Şimdi kalibrayon ve dğer ayarlar hariç bir kontrol kartımmı oldu?

Resim 4, GRBL Firmware for UNO
Aynen sonradan fark ettim ve öyle yaptım.

O zaman dur birde motor bağlayıp örnek g-code ile test edeyim.uzay bağlantı motorlar ile..

Moderatör tarafında düzenlendi:
kart.png

Şöyle bir kart iyi oluyor. Acil çok can kurtarıyor, durdurma ve başlatma ara ara ihtiyaç duyuluyor.

La bide kızdın bize, başlık aç, vidyo, pdf yap diyince.
Pdf'in benden olsun, vidyo işi beni aşar, zira benim ''oyuncağım'' halen yok.
Herhalde onada @togitogi talip.
Bu arada @asenyurt da bilgin ve forumda sözü er kişilerdendir, tatsızlıkları bitirmekte faide var.

Ekli dosyalar

• ArduinoCnc.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
[QUOTE
[/QUOTE]
Anlamadım ben neye talip olduğumu?

Hmmm.Arduino unoya sayfa1 deki açıklamaya göre program yükledim sorunsuz bir şekilde.Cnc shield ile çalışmadı.Cnc shield söktüm .Sadece arduinu'dan + step ve +dir tek sürücüye sürücü -step ve -dir sinyallaerinide Arduino 'da gnd bağladım.Site üzerinden on line iken motoru hareket ettirebildim :fakat 1-2 hareket sonra hiç hareket etmedi.
Bilgisayarımda yüklü olan Grbl controller açtım.Grbl controller ilede Arduino daki programın sorunsuz çalıştığını gördüm.Hemde yüksek diyebileceğim hızlarda.
Testleri 2A lik step sürücü ve 2A lik step motor 24VPSU ve Arduino uno ile yaptım.

La bide kızdın bize, başlık aç, vidyo, pdf yap diyince.
Pdf'in benden olsun, vidyo işi beni aşar, zira benim ''oyuncağım'' halen yok.
Bu arada @asenyurt da bilgin ve forumda sözü er kişilerdendir, tatsızlıkları bitirmekte faide var.

Ben şahıslara kızmam, kişiliklerine kızarım, eski ustaların zihniyeti var bende. Elim sopalı. Bilgiyi veririm, kullanabilecek olan biri çıkar, kullanır. Hatamı düzelttiklerinde sevinrim, beni bir sürü deneme yanılma zahmetinden, para harcamaktan, zaman harcamaktan kurtardı derim. Bilgiyi alabilenle de övünürüm. Benim vatanımın, milletimin insanı gelişiyor sonuçta zihniyetindeyim. Ama benim vatanımın insanına zarar verecek davranış, hareket benim gıcık olma noktam. Orda sopayı çıkartırım, laftan anlamayanın hakkı kötektir noktasına kadar gelirim. Bu anlayış tarzınıda benimsersede başımın tacıdır. Gençtir, olur.

Hmmm.Arduino unoya sayfa1 deki açıklamaya göre program yükledim sorunsuz bir şekilde.Cnc shield ile çalışmadı.Cnc shield söktüm .Sadece arduinu'dan + step ve +dir tek sürücüye sürücü -step ve -dir sinyallaerinide Arduino 'da Gnd bağladım.Site üzerinden on line iken motoru hareket ettirebildim :fakat 1-2 hareket sonra hiç hareket etmedi.
Bilgisayarımda yüklü olan Grbl controller açtım.Grbl controller ilede Arduino daki programın sorunsuz çalıştığını gördüm.Hemde yüksek diyebileceğim hızlarda.
Testleri 2A lik step sürücü ve 2A lik step motor 24VPSU ve Arduino uno ile yaptım.

Bazı kartlar yüksek hızları kabul etmez, uSec pulse zamanı ayarından kaynaklı kalkan çalışmamış olabilir. Bazı sürücüler artı ile bazı sürücüler eksi ile tetiklenir. NPN, PNP şeklinde olan sürücüler yerine opto kuplörlü sürücüleri tercih etmek daha rahattır. Hem izolasyon sağlar, hem de sinyal tipini beğenmedim olayları yoktur.

Öncelikle paylaşmış olduğunuz bilgi belli bir yere kadar bana çok yardımcı oldu. Benim sorum ise şu; Elimde bir Arduino LEONARDO ve bir tane de CNC Shield var ama ben elimde ki bu iki kart birbirine bağlayamıyorum. GRBL için baktığımda ise sadece Arduino UNO için yazılmış software ile karşılaşıyorum. Arduino LEONARDO ile CNC Shield'ımı nasıl bağlayabilirim?
Teşekkür Ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri