Cnc freze Z ekseni dalma yapmama sorunu

karadede20

Üye
Arkadaşlar cwd556 step motor sürücü ve nema23 ile yapmış olduğum cnc yi arduino uno ve cnc sheild kullanarak çalıştırdım. Grbl v1. 1 yükledim ve grbl controller programında kontrol ediyorum. Aspire programında tasarlamış olduğum tasarımları.gcode uzantısı ile grbl controller programında çalıştırıyorum. X ve y eksenlerinde hiçbir ölçü kaçması olmamaktadır ve nerdeyse %100e yakın bir verşm ile çalışmaktadır. Z ekseni manuel olarak hareket ettirilmektedir. Ek olarak komut satırına manuel olarak kod yazdığımda ise yine çalılmaktadıt. Lakin aspire da tasarladığım ve gcoda dönüştürdüğüm tasarım çalıştırıldığında z ekseni dalma yapmamaktadır. Çoğu ayarlarını kurcaladım ve hiçbir sonuca ulaşamadım. Lütfen yardıöcı olabilirmisiniz?

Post processor uyumlu olmalı yoksa problem çıkar. Fanuc ve Generic PP deneyenler olmuş bi dene.

Post processor uyumlu olmalı yoksa problem çıkar. Fanuc ve Generic PP deneyenler olmuş bi dene.
Post processor kesinlikle uyumlu bu kanıya x ve y eksenindeki hareketler ile anlayabiliyorum. Fanuc ve generic pp yi denemeyi düşünüyorum. Umarım çalışır.