Goldmaster HD-6400 HD Uydu Alıcısı

Zer_kalov

Üye
Selamun aleykum arkadaşlar,
Goldmaster HD-6400 HD Uydu Alıcısı aldık daha 3 günlük sıfırgarantili.
Geçen gün elektrikler gitti geldi televizyon sağlam uydu kutusu açılmıyor şimdi yenisini aldık yine elektrikler gitti geldi bu da açılmıyor ama televizyon sağlam. Yazık günah daha yeni aldık. Garantisi olduğu için içini açamıyoruz. Bunu nasıl çalıştırabiliriz ya da garanti kapsamına girer mi. Gerçekten çok üzülüyorum nedir bu başımıza gelen yahu
Allah rızası için bana bir yol gösterin

Televizyon yada başka elektronik cihazlar arıza yapmadığına göre o markanın o modelinde bir sorun olması muhtemel. Aynı markanın farklı modeli veya başka marka bir receiver ile değiştirin demek istedim. En iyisi başka marka olsun. Çünkü aynı smps yi tüm modellerde kullanmış olabilrler.

Televizyon yada başka elektronik cihazlar arıza yapmadığına göre o markanın o modelinde bir sorun olması muhtemel. Aynı markanın farklı modeli veya başka marka bir receiver ile değiştirin demek istedim. En iyisi başka marka olsun. Çünkü aynı smps yi tüm modellerde kullanmış olabilrler.
1 hafta önce Ora marka uydu alıcısı elektrik gitti geldi bozuldu. Bugün de Gold Master elektrik gitti geldi o da hiç açılmıyor. Yenisini alsak o da gider. Sorun tam olarak nerede onu bulmamız lazım. Televizyonda sıkıntı yok.

Sorun receiverlerin smps beslemesinde. Kalitesiz yapıyorlar. Bir tamirciye sor smps arızası yapmayan receiver modeli hangisi diye ona göre değiştir.

Sorun receiverlerin smps beslemesinde. Kalitesiz yapıyorlar. Bir tamirciye sor smps arızası yapmayan receiver modeli hangisi diye ona göre değiştir.
Usta yaklaşık 10 senedir kullanıyoruz hiçbir sorun çıkmadı. Merkezi sistemli apartmana taşındıktan ve elektrik gidip geldikten sonra böyle yapıyor. Aklım almıyor televizyon sapasağlam ama uydu alıcısı bozuluyor.

Bu arada senin tavsiye ettiğin bir uydu alıcısı var mı kaliteli sağlam

Moderatör tarafında düzenlendi:
next 2000 hd kullanıyorum..

Merhaba. Kendi kanımca bu su sıkıntıyı yalnızca uydu alıcılarında aramayın, TV'nin uydu arayüzü (HDMI veya SCART) üzerinden kesintilerde uydu alıcıya kaçak elektrik (statik veya normal elektrik kaçağı şeklinde olabilir) gelip uydu alıcının kartlarına içten zarar veriyor gibi görünüyor. Bu kesinlikle de olamaz demeyin, oluyor. Çünkü 1999-2000 'de 70 ekran tüplü Profilo markalı televizyon Sony Betamax video player'a bağlı iken içindeki TV anakartına takılı kare karttan (görüntüden sorumlu ve tüp boynuna taklı olan) kartından duman çıkarak bu küçük karttaki bir direnci yandı, TV de verdiği görüntüyü o anda kesti, TV bir daha açılmadı.

Arayüzlerden nadir de olsa bazen bu tür olaylar oluyor, her şartta (kesilip gelmelerde) sağlam kaldığını görerek aklınıza getirmediğiniz TV'niz bu yüzden uydu alıcıları birer birer yakabilir, bozabilir, olağan şüpheli veya asıl sorumlu bence odur, Benim TV'de 2000'de başıma geldi, sizin uyduda gelmiş bulunabilir. Bu nedenle uydu alıcı cihazları TV'de kullanmadan önce TV'nizi yetkili bir TV tamircisinde arkadaki SCART veya HDMI 'dan olabilecek kaçakları açısından iyice gözden geçirtmeniz çok iyi olur.

Elektrik kesintileri 100-265 volt AC sınırları içinde kalınıyorsa hiçbir elektronik cihaza, bunlar sıklıkla veya çok fazla olmadığında masaüstü PC'lere bile direk zarar verip bozamaz. Ancak bu pikler yüksek ise zarar verebilir. Buna temel bir önlem olarak akım korumalı prizleri, bu cihazlardan önce, onların gelen bu olası piklerden zarar görmemesi için kullanmanız çok iyi olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri