Gemi Elektrik zabitliği nasıl alınır

elektrik zabiti mecburi olmamakla birlikte bir çok çarkçıbaşı elektrikçi ister yanında. yani elektrik zabitine her zaman ihtiyaç olacaktır.

elektrik zabiti mecburi olmamakla birlikte bir çok çarkçıbaşı elektrikçi ister yanında. yani elektrik zabitine her zaman ihtiyaç olacaktır.

Bilgilerimi düzeltmek yada eksiklerini tamamlamak adına soruyorum !

Gemilerde hangi personelden kaç adet bulunacağı, armatörün insiyatifinde midir, yoksa kanunlarla mı belirlenmiştir ?
Benim bildiğim kadarıyla;
gemi büyüklüğüne, çalıştığı mesafelere göre,
kaç kaptan,
kaç makinist,
kaç yardımcı zabit,
kaç gemici, kaç tayfa, kaç kamarot
olması gerektiği kanunlarla sabit...

Yanılıyor muyum ?

Mesela :
500 GT – 1 600 GT arası gemilerde 2 güverte gemiadamında Genel Telsiz Operatörü yeterlik belgesi bulunduğunda ayrıca Genel Telsiz Operatörü aranmaz.

Ama 1600 GT üstü gemilerde mecburi...

doğrudur. imo ya göre belli bir sayıda personelin olması gerekir. ancak bazı personel şart değildir. buna safety manning denir. bu da geminin özelliklerine göre belirlenir. armatöre kalsa aşçı bile koymaz gemiye.

mrb arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim bana bir iş teklifi geldi bunun üzerine elektrik zabitliği için evraklarımı hazırlamaya başlıcam liseyi elektrik bölümünden bitirdim myo nu ise endüstriyel elektronik olarak bitirdim 2 senelik okuyanlara sınava girmeden direk zabitlik belgesinin verildiğini öğrendim acaba end. elektroniği bitirdim diye verilememe durumu olurmu 8 senelikte yat elektriği konusunda tecrübemde çok iyidir bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim

slm nerden nasıl alınabiliyor ben meslek lisesi elektrik böl. mezunuyum yaş şartı gerekirmi.94 mezunuyum. teşekkürler. ayrıca ustalık ve usta öğreticilik belgelerim var

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben sitede yeniyim Ve tedaş elektrik Arıza da çalışıyorum. Ben gemi elektrik zabiti olmak için ne yapmalıyım. Lise mezunuyum

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri