Gemi Elektrik zabitliği nasıl alınır

cmhrrr

Üye
Merhabalar.. Elektronik haberleşme (myo) mezunuyum.. gemi tüzüğünde eletronik mezunları sadece "elektronik zabiti" olabilir diyor. Ama elektronik zabitliği gemilerde fazla aranmıyormus. Elektrik zabitliğini nasıl alabilirim yada yapmam gerekenler nelerdir?.. 6-7 gun sonra stcw belgeleri (gemici ve elektronik zabitliği) olarak elimde olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
elektrik bölümünden mezun olanlar bu ehliyeti alabilir. elektronik zabitliği gemilerde fazla aranmaz. ayrıca gemilerde elektrik zabiti çalıştırmak zorunlu değil. ancak elektrik kontrol sistemlerinden anlıyorsanız yine de çalışabilirsiniz.

Merhabalar.. Elektronik haberleşme (myo) mezunuyum.. gemi tüzüğünde eletronik mezunları sadece "elektronik zabiti" olabilir diyor. Ama elektronik zabitliği gemilerde fazla aranmıyormus. Elektrik zabitliğini nasıl alabilirim yada yapmam gerekenler nelerdir?.. 6-7 gun sonra stcw belgeleri (gemici ve elektronik zabitliği) olarak elimde olacak.

kardeşim turkiyede bu belgeyi almak iş değil önemli olan işin başıan geçince bu işi kıvırıp kıvıramayacağını anlarsın çünkü siz elektronik mezunusunuz tamam gemide elektronik sistemler cihazlar mevcut bunların bakımı tutumda mevcut yapılıyor ama gel gelelim elektrik işlerine elktrik işinde el melaikesi yok ise gemi elektriğini bilmiyor isen nasıl yasparsın bilmem
diyelimki şirket sizi gemiye gönderdi daha önce bulunmadiğin bir ortamda daha önce ilgilenmediğin bir işte çalışlacaksın bence zor denemesi kolay buyrun kolay gelsin

Şuan elimde "elektronik zabiti ve gemici" yeterliliği var. herseyim hazır stwc belgeleri,sağlık raporu, pasaport falan.. gemide ne iş yapabilirim????.. bu arada ben elektronik haberlşme okudum(telsiz,rapar,gsm vs vs)

gemiye çıkmadan önce bir elektrikçinin yanında biraz çalışmanda fayda var.

adamın biri yazmış gemide elektrik zabiti zorunlu değilmiş ozaman kaptana gerek yok gir komutu otasmayon gesine gitsin gelsin adamın önünü kesmeyin elekrik haberleşme mezunları gitsin telsiz zabitliği alsın söyle bakalım bir motorcu elektrik kumandadan anlarmı adam bir sigorta bağlıyor atamam ben anlıyon elektrikten diyor:)) sistemden anlıyacan diyor elektrik sisiteminde elektrikci anlar bu adam da eletrikci senin önünü kesiyor elektrik heryerde elektriktir uzaydada elektrik dünyadada kalmışki gemi kolay gelsin

ha yeni mezunda hemen gemiye gitmesin önce kumannda ve otomasyonu ögrensin yoksa gemide yağcı kalırsın adam senin belğeni kullanır. ortalık çakal dolu

makine bölümünden mezunlarda gemi zabitliği yapabiliyor mı ?

Şuan elimde "elektronik zabiti ve gemici" yeterliliği var. herseyim hazır stwc belgeleri,sağlık raporu, pasaport falan.. gemide ne iş yapabilirim????.. bu arada ben elektronik haberlşme okudum(telsiz,rapar,gsm vs vs)

Neden elektrik zabiti olmaya çalışıyorsunuz o zaman ???

Gemilerde telsizci var... Bırak gemileri, Klavuz kaptanlıklar, boğaz geçiş kontrolörlüğü gibi kuruluşlar da var...
Telsiz operatörlüğü hem gemilerde hem de karada çok geçerli bir meslektir...
Madem bunun eğitimini aldınız, telsiz operatörü olarak başvurun derim...

Başarılar...

telsizci kalmadı artık. iki goc sertifikası olan zabit veya reo su olan bir zabit gemiyi kaldırabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri