G120C vektör tork kontrol

Abilerim merhaba
Bizim 30kW motumuz var bu motor bir malzemeyi sarıyor fakat malzemeyi iten başka motor var diğer motor malzemeyi iterken bizim 30kW motorumuz sadece malzemenin halatını toplasın isitiyoruz normal devir girersek tutmuyor ben yüke göre nasıl bir durum ele alabilirim bana bu sürücü yükün halatını saracak halat gecşek yada gerdirmiyrcek tork kontrol modunda olurmu

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Abilerim merhaba
Bizim 30kW motumuz var bu motor bir malzemeyi sarıyor fakat malzemeyi iten başka motor var diğer motor malzemeyi iterken bizim 30kW motorumuz sadece malzemenin halatını toplasın isitiyoruz normal devir girersek tutmuyor ben yüke göre nasıl bir durum ele alabilirim bana bu sürücü yükün halatını saracak halat gecşek yada gerdirmiyrcek tork kontrol modunda olurmu
Bu sürücü ile ilgili farklı şekillerde bir sürü soru ( aslında hepsi aynı soru ) sordunuz. Bende hem döküman hem çözum konusunda link paylaştım. Demek ki bunların hiçbirine ilgilenip bakmadınız. O zaman biz hiç kendimizi yormayalım.

Bu sürücü ile ilgili farklı şekillerde bir sürü soru ( aslında hepsi aynı soru ) sordunuz. Bende hem döküman hem çözum konusunda link paylaştım. Demek ki bunların hiçbirine ilgilenip bakmadınız. O zaman biz hiç kendimizi yormayalım.
Baktım abi

Sürücünüzün marka/modelınde "tork kontrol" varsa oradan ayarlarsın. Sizin malzeme ,sarıldıkca sarılan makara, bobin vs, adı her neyse, çap büyüyeceğinden, cevresel hız artacak ve, mesela 20 m/dk ıle basladıgın hız, malzeme sarıldıkca 40 m/dk lara çıkacakdır. Ya sürücünün, tork kontrolunü ayarlıyacaksın, yada, sürücünüc hız ayarı yapan pot, dan hız keseceksın.
Veya, cevresel hız önemli değil, dersen malı süren motorun hızını elle hızlandıracaksın.
Veya, da "dancer vals" tabir ettiğimiz, hareketli bir merdaneye baglı pot, ve bunun elktronık davresı ıle hız kontrolu yapacaksın.
Motorun DC ıse olay daha daha kolay.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri