CNC torna yapmak

2. videodaki mereti daha önce bende görmemiştim..:rolleyes:

Tornayı bitiren yok mu? Benimkide yarım yamalak ortada kaldı. Toparlayamadım. Bir torna yapmak için bir tornamızı olması gerekiyor. Ecük bücük işleri tornacılar yapmak istemiyor. Motor 0.75 kW, Abb Sürücü ile hız kontrolu olacak. 3 kademelei kayış-kasnak olacak. Allah izniyle olacak.

Ekli dosyalar

• IMG_20151014_150644.jpg
    IMG_20151014_150644.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20151014_150854.jpg
    IMG_20151014_150854.jpg
    963.8 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20151014_150838.jpg
    IMG_20151014_150838.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 41
Torna deyince aklıma ilk gelen dairesel kesitli parçaların bağlanması.

Yukarıdaki yazıyı birileri kızsın diye yazmadım. Bilmediğimden ve sadece dairesel kesitli (100-150 civarı videoda) örnekler gördüğüm için yazdım. Daireselin yanında üçgen, kare kesitli şu tür ... malzemeler de vardır. Birini seçmek gerekirse, aynayı (3/4?) ... ayaklı seçmek daha kullanışlı olur gibi bir cevap bekleyerek yazdım.

Son düzenleme:
Birileride o linkleri kızdığından eklemedi, ayrıca onunda görmediği neler var neler.. Sadece fikir versin istedi,

''Bir resim çok şey anlatır''

Sağlıcakla,,,

Bir dönem araştırmıştım. "Polygonal hole broaching tool" veya "Polygonal hole drilling tool" diye geçiyor. Youtube videoları çok eğlenceli.

Tornayı bitiren yok mu? Benimkide yarım yamalak ortada kaldı. Toparlayamadım. Bir torna yapmak için bir tornamızı olması gerekiyor. Ecük bücük işleri tornacılar yapmak istemiyor. Motor 0.75 kW, Abb Sürücü ile hız kontrolu olacak. 3 kademelei kayış-kasnak olacak. Allah izniyle olacak.
Daha başlamadık ki! CNC bitince inşallah.

Elimdekinin motoru dandik. Tek hızda çalışabilen 1 fazlı AC motoru. Onu değiştirmek gerek. Dişli kutusu fazla. At gitsin. Aynası değişecek. Parça sıkınca eksende sıkamıyor. Komparatörle düzeltiyorum. Fener mili çapı 20mm. Çoğu zaman dar kalıyor. Kızaklı olması da pek içime sinmiyor.:)
Motor kac watt? 2kW gecmezse surucu ile hem hiz kontrolü de saglarsin.
Kaynak isin varsa benim fakirhanede hallederiz. Eger bi terslik olmazsa ihtiyacim olan parcalari islemek icin ufak bi torna da gelecek. İstedigin parcayi isleriz.

Himm, Sanırım bu teklifde vites büyütmek den bahsediliyor.
Motor kac watt? 2kW gecmezse surucu ile hem hiz kontrolü de saglarsin.
Kaynak isin varsa benim fakirhanede hallederiz. Eger bi terslik olmazsa ihtiyacim olan parcalari islemek icin ufak bi torna da gelecek. İstedigin parcayi isleriz.
Maşallah.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri