Güvenlik kamerası uydudan izleme

NasuhB

Üye
Herkese kolay gelsin. Eski analog kayıt cihazında aşağıdaki modülatörle uydudan kameralar izleniyormuş. Şimdi dijital kayıt cihazı taktık. Bu modülatörle görüntü izlebilirmiyiz yine? RF modülatörden gelen kabloya cihazın HDMI çıkışına bağladım. İkinci resimdeki dönüştürücüyü kullandım

images (8).jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_20221117_174711.jpg
    IMG_20221117_174711.jpg
    373.2 KB · Görüntüleme: 30
Güvenlik kamera sistemini modulatore giriyorsunuz.

Modulatoru uydu santraline giriyorsunuz.

Daire içinde gelen uydu anten kablosunu rf spliter e giriyorsunuz.

Rf spliterden iki hat cikiyor biri uydu alicisina girecek. Diğer rf çıkış ise tv nin yerel yayın girişine bağlanacak.

Tv den yayını seçip güvenlik kamera görüntüsünü daireden görebilirsiniz.

Cihazlarınız hakkında tam bilği vermeniz .
Arkadaşların daha iyi yardımları olabilir .
Arkadaşların yorumlarını beklemeniz .

http://www.ozmena.net/node/296555

Videodaki gibi denedim fakat görüntü alamadım. Apartmanımız ufak, masrafta açmak istemiyorum o yüzden kendim yapmaya çalışıyorum. Apartmanda eskiden analog sistem varmış sonradan digitale geçilmiş.Sistemi kuran arkadaşada şuan ulaşamıyorlar. Aşağıda resimdeki rf modülatör takılı yukarda. Kamera cihazında hdmi çıkış var. Videodaki gibi çeviriciden aldım denedim ama görüntü gelmedi. Dikkatimi çekti modülatörde RF IN kısmına kablo takılmış. OUT kısmına takılması gerekmiyor mu? Birimi oynadı kablolarla bilmiyorum. Aşağıya parçaların resmini atıyorum.

Apartmandaki RF Modülatör:
IMG_20221117_174711.jpg

Birde yukarıdan aşağıya uydu kablosu iniyor. Onun ucuna F konnektörden RCA ya çevirici parça alıp taktım. Onuda convertera taktım. Uyumlu mu acaba bu parça?
f-konnektor-disi-rca-erkek-konnektor-10-lu-paket-29825-800x800.jpg

Dediginiz gibi rf out a baglı olacak,ayrıca modulatörün beslemesi de takılmamış.

Videodaki gibi denedim fakat görüntü alamadım. Apartmanımız ufak, masrafta açmak istemiyorum o yüzden kendim yapmaya çalışıyorum. Apartmanda eskiden analog sistem varmış sonradan digitale geçilmiş.Sistemi kuran arkadaşada şuan ulaşamıyorlar. Aşağıda resimdeki rf modülatör takılı yukarda. Kamera cihazında hdmi çıkış var. Videodaki gibi çeviriciden aldım denedim ama görüntü gelmedi. Dikkatimi çekti modülatörde RF IN kısmına kablo takılmış. OUT kısmına takılması gerekmiyor mu? Birimi oynadı kablolarla bilmiyorum. Aşağıya parçaların resmini atıyorum.

Apartmandaki RF Modülatör:
Ekli dosyayı görüntüle 97103

Birde yukarıdan aşağıya uydu kablosu iniyor. Onun ucuna F konnektörden RCA ya çevirici parça alıp taktım. Onuda convertera taktım. Uyumlu mu acaba bu parça?
Ekli dosyayı görüntüle 97104

Sn . @alarmko nun bilği ve destekleri ile

Sağlıcakla ...

IMG_20221117_174711.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular