güneş pilleri fotovoltaik piller

ArkadaŞlar bende merakliyim ama detayli dÖkuman bulamiyorum ben 12v 5-6a lik bİr gÜneŞ pili hakkinda verİ ariyorum fİyati veya nasil yapildi bulamiyorum yardimci olursaniz sevİnİrİm

arkadasım 12V akü doldurmak icin gelistirilen gunes panelleri 17V nominal guc verirler. 5-6 amper guc saglayacak bir gunes paneli 130watt lık bir paneldir ortalama 600EUR fiyata sahip (www.deparsolar.com). Gunes paneli gucu akude depolayacagı icin daha kucuk bir panelle akunu doldurarak bu akuden istedigin akımı cekebilirsin. burada önemli olan bu akımı ne kadar surede cekecegin ve gunes panelinin bu gucu ne kadar surede depolayacagı. ben 40 wattlık bir panel aldım ve bununla 26Ah akuyu doldurarak (10 saattte dolduruyo) burdan televizyonumu calıstırdım. yukarda yazdıgım firmada komple sistemler dahil her parca var istedigin bilgiyi de veriyorlar. kolay gelsin...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selam Arkadaşlar,

Çinden güneş pilleri için bir kaç yerden teklif aldım. Hesaplarıma göre yatırım maliyeti çok yüksek.Ömür boyu vereceğimiz elektrik faturasından daha fazla bir bedel ödenmesi gerekiyor.

Güneş pillerinin ne avantajı olduğunu anlayamadım. Bilen varsa anlatabilir mi?

selam arkadaşlar bende elk. teknikeriyim ve güneş pilleri ve rüzgar türbinlerini araştırıyorum geçenlerde aşağıdaki siteden (birçok site ve dökümanlara baktım)pillere baktım ve bir deney seti şeklinde panel -motor ve küçük plastik pervaneleri var. g.pili 15*7 cm boyutlarında ve 1,5 volt üretiyor.alman malı normal akkor ampullere yaklaştırdığımda bile çok etkili çalışıyor.bence türkiyeye çok katkıda bulunacak bu yenilenebilir enerji konusunda yeterli teşvik yok.türkiyede bilim ve araştırma enstütileri var.ben tübitak tan üretim yapabilmek için gerekli bilgileri alabilmeliyim.bakanlıklardan da hammaddeye nasıl ulaşabileceğimi ögrenebilmeliyim.birçok arkadaşım pillerin neden t.c. de üretilmediğini soruyor,üretim için gereken hammadde nerden bulacağız ,neden yok ...vs..vs soruyor.türkiyede rüzgar türbini ve pilleri üretilse ve orta sınıfın alabileceği fiyatla satılsa türkiye enerjide şaha kalkar veya çok rahatlar.bilim enstütilerinden ve ilgili kamu kurumlarından bakanlıklardan yetrli bilgi yok.bu arada silisyum hindistan ve çinden bulabilrmişiz..gunes-pili.com

...Güneş pillerinin ne avantajı olduğunu anlayamadım. Bilen varsa anlatabilir mi?

Farzedin ki hızlı ve pratik bir şekilde elektriğe ihtiyacınız var. Açarsınız güneş panelini alırsınız elektriğinizi.
Bazı durumlarda işin mali kısmı düşünülmez, direkt sonuca bakılır.
Örnek mi:
Yörüngesinde dolaşan uydularda hayati elektrik.
Askeri harekatta sessiz elektrik.
Dağcılıkta taşınabilir elektrik.

Selam Arkadaşlar,

Çinden güneş pilleri için bir kaç yerden teklif aldım. Hesaplarıma göre yatırım maliyeti çok yüksek.Ömür boyu vereceğimiz elektrik faturasından daha fazla bir bedel ödenmesi gerekiyor.

Çok ama çok doğru.
Önceki mesajların birinde 22kW'lık sistemi 7000TL'ye alınabildiğini yazmış arkadaş !...Mümkün değil.

Arkadaşlar panel fiyatları,satıcılar anlaşmış gibi 1w 5euro olarak belirlemişler hesabını siz yapın.
Robo elektrononik arkadaşın söylediği gibi gövde tipli tr lerden yapılabiliyor.(2n30055) gibi eskiden tamircilere gitseniz özellikle ses anfilerinde bol miktarda vardı emiter veya kollektör tarafı biri sağlam olsun yeterdi ama şimdi piyasada o tr leri kulanan cihazda fazla kalmadı saygılar

Arkadaşlar transistörden üretilen elektriğin limondan veya patatesten üretilmesinden hiç farkı yok.
Yani kimin ne işine yarar bir kaç mW..

Merhaba,
Henüz güneş enerjisi avantajlı hale gelmedi ülkemizde ancak avrupada teşviklerden dolayı devlet güneş enerjisi üreticilerine kwh başına ortalama 0,35€ ödüyor, dünya kirlenmesin daha fazla diye. Bir de şimdi hesap edin isterseniz..
Selam Arkadaşlar,

Hesap makinelerinden topladığım 5 adet güneş pilininin bir tanesi güneşte 4V, gölgede 2V veriyor.Bunları birbirine paralel / seri bağladığım zaman hiçbir şey değişmiyor(çıkış voltajı/amp). Acaba bunları nasıl birbirine bağlayabilir veya depolayabilirim. Arkadaşlar benimle dalga geçiyor ama ben onlara bunun olabileceğini göstermek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

peki bu güneş tarlaları hakkında bilgisi olan varmı.teknik detay veren bir web sitesi?

Forum istatistikleri

Konular
128,284
Kullanıcılar
450,115
Son üye
DNZ REKLAM TABELA

Yeni konular

Geri