Güneş paneli kablo seçimi

Akım taşıma ile ilgili bir ilanda şöyle bir tablo vardı.
1615378813863.png

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu önerilen azami kapasite. İş güneş paneli olunca, verim kaybı olmaması için kablonun direncini bile hesaplamak gerekiyor. Bence de 4mm2 iyidir. Ben de paralel bağlı 2x190Wh panelleri şarj cihazı ve aküye ulaştırmak için 4mm2 10mt solar kablo kullanıyorum.

Bu tommatech diye bir güneş paneli markası var ondan 2 adet 200w mono kristal panel satın aldım satın aldığım yer panel montajı için özel montaj ekipmanları kullanmam gerektiğini yoksa garanti dışı kalacağını söylediler sizler nasıl montaj yaptınız ben 30x30 2mm demir profilden yapmayı düşünüyorum aldığım yere söyledim pas lekesi olursa panelde garanti dışı birakirlar fabrika dedi sizce bu doğru mu ne yapayım çok da para harcamak istemiyorum

Ben empreyeli (koruyucu emdirilmiş kereste) tahtadan 10cm genişliğinde kesip panelin arka kısmındaki alüminyum profiline vidaladım. Çatıya da bu tahtalarla çaktım. Bu tür tahta bulamazsanız alüminyum profilden kestirebilirsiniz.

Bu güneş panelleri arızası çok karşılaşılan birseymidir garantisi olması çok önemli bir durummudur. 2 panele 1400tl verdim 200w X2

Doğru akım da neden tek damar antikron kablo kullanılmıyor sabit duran kablolarda antikron kablo kullansak bir dezavantajı varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri