Günün fıkrası

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Pahalı Papağan

Bir gün bir adam bir papağan almak ister ve bir phet shop'a girer.Gözüne bir papağan kestirir ve bu papağanın fiyatını sorar.
- Afedersiniz, bu papağan kaç para?
Diye sorar. Satıcı..
- 500 Milyon, der. Adam
- Alla alla niye bu kadar pahalı?
- Bu papağan inglizce biliyor efendim.
Diye yanıtlar satıcı.Adamo papağanın yanındaki bir başka papağanın fiyatını sorar.Satıcı..
- 1 Milyar, der
Adam..
- Peki bu niye diğerinden daha pahalı?
Satıcı...
- Bu papağan iki dil biliyor efendim, o yüzden
Adam başka bir papağanın fiyatını sorar. Satıcı..
- Bu papağanda iki milyar, der.
Adam..
- Peki bu niye diğerlerinden daha pahalı?
Satıcı...
- Bu papağan beş dil biliyor ve dört işlem biliyor efendim, der
Adam en köşede duran cılız ve bakımsız papağanın fiyatını sorar. Satıcı..
- Bu papağan beş milyar değerinde.
Der ve adam şaşkınlıkla sorar...
- Peki bu papağanın ne özelliği var?
- Bilmiyorum efendim, ötekileri buna müdürüm diye hitap ediyorlar..:)

Alıntıdır.Kaynak:

Komikim.com > Fıkra - Pahalı Papağan

okursun okursun lisanstı doktoraydı master dı işe başlarsın patronun lise mezunu olur... :)

güzell amaa...

Satıcı yalan söylüyor.
Diğer papağanlar " hocam " diyorlar...

Ormanlar kralı aslanın eşine bir hayvan sarkıntılık yapar.
Bunu duyan aslan tüm orman canlılarını meydana toplar.
Aslan: Kim bu densizliği benim eşime yapar, ormanların kralının eşine !
Oradan olaylardan habersiz bir tilki geçerken kalabalığı görür ve file yaklaşarak fısıldar.
Tilki: "Hayırdır burada bu kadar canlı birikmiş olay nedir?" diye sorar .
Fil: "Ormanlar kralı yeni müdürünü arıyor seçmeler için toplandık" diye yanıt verir.
Tilki: Ben, ben yaparım diye haykırır.
Aslan bunu duyar tilkinin yanına gelir onunla birlikte çalılığın arkasına geçerler.
Çalılığın arkasından feryatlar figanlar yükselir.
Bir süre sonra tilki yalpalıyarak, harap ve bitab bir şekilde yürürken:
Fil: "Müdür oldun yürüyüşün de değişti" diye yorum yapar.

Edit:
İnsan vucudundaki tüm organlar bir gün hararetli bir tartışmaya girerler.
Mide: Ben besinleri sindirmessem siz nasıl çalışacaksınız?
Kalp: Ben heryere kanı pompalamasam siz ne yapacaksınız der
Beyin: Her yere sinyalleri göndermesem siz bir şey yapamazsınız.
Kıç: Ya bende müdürüm benimde görevim var der

Tüm vucut organları kıçın söylediğine kahkahalarla gülerler.Bu durum kıçın zoruna gitmiştir.
Bir gün sıkar tuvalet ihtiyacını yaptırmaz, ikinci gün ardından üçüncü günde vucudun tüm çalışmaları felç olur.
Bunu gören diğer organlar toplanarak "kıç"'ı müdür yaparlar....
;)

Son düzenleme:
Bazı insanlar sevdiklerine "müdürüm" diye bir sevgi ifadesi olarak sürekli hitap edebilir.

Bazı insanlar da "müdür" kelimesini duyduklarında sterese girebilir,bu sıradışı gelen kelimeye bir alerjileri de olabilir.İnsan yaratılışı bu,buna da saygı duymamız ayrıca gerekir.

Bazı insanlar için de "müdür" kelimesi sadece üniversal,yani ayni standartta olup,hep ayni manada bir saygıyı,sevgiyi her zaman çağrıştırır.

Biz her insanda ayni kelimenin,yine ayni etkiyi yapmasını zaten bekleyemeyiz,beklememiz de zaten yanlış olur.

Forumda sadece basit bir fıkrada geçen "müdür" kelimesine bu kadar hassas ve tepkili olabilenler varsa eğer,değerli yöneticilerimiz de bir nevi müdürdürler,onlara tabi olarak,neticede de,onların gözetiminde çalışmanın da onlara çok ağır gelmesi doğal olarak beklenebilir.

Ama her nedense bazı üyeler,sadece bazı kimselerin "müdür" kelimesini fıkrada genel manada kullanmasından rahatsızlık duyduklarıını açıkça da belirterek dile getirmeyi daha uygun bulmuşlardır.

Forum üyesi olarak onların bu yaklaşımlarını da,geçmişlerinde mazide kalabilen bazı istenmeyen olayların hafızarında istemedikleri ve istemsiz şekilde canlanabilmesinden yola çıkarak,son derecede derin bir anlayış ve olgunlukla da karşılayabilmemiz,en olgun ve ideal olan üye karekterine daha çok yakışır diye düşünmekteyim.Saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
HiçBilmiyorum

Yeni konular

Geri