Elektrikli Süpürge Önerisi

Memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Ama paylaştığınız ürünün kolu dayanıksız 2-3 seneye kalmaz kırılır. Borusunun ayar mekanizması da sıkıntı çıkarabiliyor.

Memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Ama paylaştığınız ürünün kolu dayanıksız 2-3 seneye kalmaz kırılır. Borusunun ayar mekanizması da sıkıntı çıkarabiliyor.
Sanırım Electrolux'teki cihazların filtreleri de çoğunun aynı o yüzden ortalama fiyatlı birini paylaştım sadece örnek olarak.

Beyaz eşya teknik servisi sahibi olarak Philips almanızı öneririm.
Miele yedek parça ve yetkili servis sorunu yaşatır.
Elektrolux yedek parça ve servise bizzat teslim sorunu yaşatır.
Bosch pahalı servis ücreti sorunu yaşatır.
İhlas grubuna hiç yaklaşmayın.
Arnica gayet başarılıdır ve öneririm.
Dikey ve şarjlı olan hiçbir markayı almayın. Tasarımları şıktır ama emici başlık müthiş sıkıntı yaratır. Hele ki emici başlıkta fırça var ve motor ile dönüyorsa kesinlikle uzak durun.

Dikey ve şarjlı olan hiçbir markayı almayın. Tasarımları şıktır ama emici başlık müthiş sıkıntı yaratır. Hele ki emici başlıkta fırça var ve motor ile dönüyorsa kesinlikle uzak durun.
@mezya eln ustam birazda şans işi galiba. Philipsin toz torbasız makinasını kullanan tanıdığımda var hiç memnun değil. @arkaplan nın paylaştığı ilk videodakine benzer çekiş problemleri yaşanıyor. Aslında markadan ziyade modele görede durum değişiyordur.​

değerli @arkaplan , @fgencal ,@mezya eln , ustalarım. herkesin tercihleri ve kullanım şekline göre iyilerle iyiye yakın olanlar var. ilk elektrikli süpürgem arçelikti, rahmetli oldu (tabii ki evlenince) sonra sulu bir tane aldık halı da yıkıyor diye (sonucunu tahmin edersiniz) sanırım bosch gibi bir tane daha aldım(@arkaplan ustamın videosundaki gibi hepaya yakın bir filtresi vardı). rahmetli olmadan onu ikinci el olarak değerlendirdim veee final ıslak kuru karçer. bu sefer bozamadı çünkü temizliğin çoğunluğunu ya ben yaptım yada benim gözetimim altında yaptı. on yıldır filan ben kullanıyorum. yani makineden çok kullanıcı çok önemli. her kullanımdan sonra olmasa bile en az ayda bir tam temizlik/Bakım yapılmadıktan sonra makinenin pek bir önemi kalmıyor. yani kişilerin hassasiyetine göre filtre temizlikleri ve çöp hazneleri/torbaları değiştirildiğinde/ temizlendiğinde gayet sağlıklı çalışıyorlar. bir de yeni bir düzenleme gelmiş galiba emiş güçleri ve watt oranları sınırlanmış gibi bir şeyler kaldı aklımda. bunlar göz önüne alındıktan sonra, yedek filtre alınıp bakımları/ temizlikleri yapıldı mı bence hepsi aynı işi görüyor. tabii ki yapılan değerlendirmeleri de göz ardı etmemek lazım. kroniğe girenden uzak durmalı.

Öncelikle herkese ilgisi için teşekkürler. Bugün mağazaları dolaştım belki kullanım için fiziken görürüm diye ama çoğunda ya düşük model var ya bazı ürünler yoktu.
Bunlara ek Rowenta'nın (7690 modeliydi galiba) 1-2 ürününü gördüm, sessizdi ama onun da çekişi az geldi. Dikey ve şarjlılar konusunda ben de aynı şekilde düşünüyorum.
9 - 10 sene olmuştur fazla düşünmeden ( çok düşününce kafayı ? )
hakikaten düşününce kafayı kırıyor insan. :) Philips başta iyi geliyordu da biri malzemeden biri kullanımdan şikayet ediyor görünce
@mezya eln ustam birazda şans işi galiba. Philipsin toz torbasız makinasını kullanan tanıdığımda var hiç memnun değil
belirttiği gibi emin olmadım. FC9332/07 ile FC9745/07 bakmıştım. Gerçi biraz modelleri de kafamı karıştırdı çeşitlendirmişler ama birbirine benziyor gibiydi.
Bir de bu yeni W değerlerini de tam anlamadım. 900 W diyor, emiş gücü belirtmiyor. 550 W diyor onda da belirtmiyor.
final ıslak kuru karçer.
Karcher'a baktım da 10 bin altına düşük sesli çalışan bir modelini bulamadım.
Firmasını bilmem araştırıp toz torbalı süpürgeden şaşmamak gerekir .
Avrupa'da hala aktifte bizde bu torbalılardan neredeyse hiç yok. Gerçi torbalı olması da iyi mi? Kötü mü? Bilemiyorum. Torbasızlarda çift sistem yapmışlar, torbalıda sadece torba gözeneği ve sünger filtre var sanırım. Bir de onu modele göre boşaltma derdi ya da değiştirme sırasında torba bulma derdi var.

Önemli bilğiler bu bile yetersiz bilği !!!

Cyclone teknolojisi için haklı da hangisi başarılı? Hangisi başarısız? Doğru düzgün dile getiremeden videoyu kesmiş. Rowenta'nın ürünü için sanırım başarılı diyor ama modele özgü mü? Firmaya özgü mü? O da ayrı tartışma.
Islak - kuru tam bilmiyorum bizde de eski bir tane var. Kağıt torba takınca kuru, ek bir filtre takınca ıslak oluyor. Ayrıca yıkama özelliği de mevcut ama bunlar günlük kullanım için değil diye düşünüyorum hem çok ses yapıyor hem sürekli taşıması zor.

Ayrıca
Siemens VS06B2410 Elektrikli Süpürge aldım halen kullanımda . ( satıştan düşmüş )

https://www.siemens-home.bsh-group....rview/Togglebox=accessories/Togglebox=manuals
Bunun gibi doğrudan model belirterek özellikleri üzerinden tartışabileceğimiz ya da açıklayabileceğiniz ürünler varsa o da güzel olur.

ilk elektrikli süpürgem arçelik
Yerliler eskiden iyiydi de artık hem fiyatları absürt hem de kalite bakımından (çevremden gördüğüm ve son yıllardaki deneyimimden ötürü) fiyatlarına nazaran pekte iyi değil gibiler.

Öncelikle herkese ilgisi için teşekkürler. Bugün mağazaları dolaştım belki kullanım için fiziken görürüm diye ama çoğunda ya düşük model var ya bazı ürünler yoktu.

Bunlara ek Rowenta'nın (7690 modeliydi galiba) 1-2 ürününü gördüm, sessizdi ama onun da çekişi az geldi. Dikey ve şarjlılar konusunda ben de aynı şekilde düşünüyorum.

hakikaten düşününce kafayı kırıyor insan. :) Philips başta iyi geliyordu da biri malzemeden biri kullanımdan şikayet ediyor görünce

belirttiği gibi emin olmadım. FC9332/07 ile FC9745/07 bakmıştım. Gerçi biraz modelleri de kafamı karıştırdı çeşitlendirmişler ama birbirine benziyor gibiydi.
Bir de bu yeni W değerlerini de tam anlamadım. 900 W diyor, emiş gücü belirtmiyor. 550 W diyor onda da belirtmiyor.

Karcher'a baktım da 10 bin altına düşük sesli çalışan bir modelini bulamadım.

Avrupa'da hala aktifte bizde bu torbalılardan neredeyse hiç yok. Gerçi torbalı olması da iyi mi? Kötü mü? Bilemiyorum. Torbasızlarda çift sistem yapmışlar, torbalıda sadece torba gözeneği ve sünger filtre var sanırım. Bir de onu modele göre boşaltma derdi ya da değiştirme sırasında torba bulma derdi var.

Cyclone teknolojisi için haklı da hangisi başarılı? Hangisi başarısız? Doğru düzgün dile getiremeden videoyu kesmiş. Rowenta'nın ürünü için sanırım başarılı diyor ama modele özgü mü? Firmaya özgü mü? O da ayrı tartışma.

Islak - kuru tam bilmiyorum bizde de eski bir tane var. Kağıt torba takınca kuru, ek bir filtre takınca ıslak oluyor. Ayrıca yıkama özelliği de mevcut ama bunlar günlük kullanım için değil diye düşünüyorum hem çok ses yapıyor hem sürekli taşıması zor.

Ayrıca

Bunun gibi doğrudan model belirterek özellikleri üzerinden tartışabileceğimiz ya da açıklayabileceğiniz ürünler varsa o da güzel olur.

Yerliler eskiden iyiydi de artık hem fiyatları absürt hem de kalite bakımından (çevremden gördüğüm ve son yıllardaki deneyimimden ötürü) fiyatlarına nazaran pekte iyi değil gibiler.
güzel insan, ben sana ne arçelik tavsiye ettim, ne de karçer. sadece kullandığımım süpürgeleri söyledim. seçimi yapacak olan sensin değerli arkadaşlarım da tavsiyede bulundu, hangisine kötü dedim? hiçbirine çünkü tercih meselesi. ama ben hala bosch amcadan yanayım. bu benim bu gün karçer kullanmama engel değil. yedek malzemesini temin edebiliyorsan ve sana yeterli hizmeti veriyorsa iyidir. marka model değil. arada fark var. şimdi elimde karçer var. etinden, sütünden, derisinden, faydalanacağım. yanisi bu, makine ölene kadar buna mecburum ve yenilemeyeceğim. bu arada temizlik ve hijyen o kadar görecelidir ki; kimseyle tartışmam.

güzel insan, ben sana ne arçelik tavsiye ettim, ne de karçer. sadece kullandığımım süpürgeleri söyledim. seçimi yapacak olan sensin değerli arkadaşlarım da tavsiyede bulundu, hangisine kötü dedim? hiçbirine çünkü tercih meselesi. ama ben hala bosch amcadan yanayım. bu benim bu gün karçer kullanmama engel değil. yedek malzemesini temin edebiliyorsan ve sana yeterli hizmeti veriyorsa iyidir. marka model değil. arada fark var. şimdi elimde karçer var. etinden, sütünden, derisinden, faydalanacağım. yanisi bu, makine ölene kadar buna mecburum ve yenilemeyeceğim. bu arada temizlik ve hijyen o kadar görecelidir ki; kimseyle tartışmam.
Yok yahu ben siz önerdiniz ya da firma öyle böyle diye belirtmedim. Seçerken neye dikkat edeyim? Onu anlayamadığım için kendi teknik bilgiden atıl tecrübemden yararlanarak yorum yaptım sadece. Mesela cihaz 550 W diyor ama emiş gücü 180 Pa diyor. Öbürü 750 W diyor emiş gücü 150 Pa diyor. Bazısı onu da belirtmiyor... Bir de bu filtre sistemiyle ilgili arkadaşın attığı bir video vardı orada bahsettiği gibi cyclone olayında başarılı olup olmama durumunu anlayamadım. O yüzden de teknik kısmı anlamaya çalışıyorum. Yoksa marka takıntım hakikaten yok. Sadece şu yerli firmaların absürt fiyatlarına gıcık oluyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri