Günün fıkrası

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş. "Evrim ne güzellikler yaratıyor!" diye düşünüp mest oluyormuş.

Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamiş. Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışta ayının daha yaklaşmış olduğunu farkediyormuş.

Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki dala takılmış, ayi adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış. Tam vurmaya hazırlanırken adam "Tanrım!" diye bağırmış.

Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş. Bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi adamın üzerine parlamiş.

Çok derinden gelen ilahi bir ses adama: - "Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?" demiş.

Adam utanç içinde: - "Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık, ama belki ayıyı dindar yapabilirsiniz." demiş.

Ses: - "Peki." diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş. Nehir tekrar akmaya baslamis. Herşey eski haline dönmüş.

Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş, ve konuşmaya başlamiş: - "Tanrım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere.";)

Alıntıdır.

SeÇmE FıkralaR

Hehe başarılı bir fıkra...

ayı müslüman mı olmuş ? allah allah.

benden:
Meşhur bir televizyon kanalı Her ülkeden bir kadın seçerek karı-koca aldatması üzerine bir araştırma yapmak için soru sorarlar..Soru şu : Kocanızı başka bir kadınla yakalarsanız ne yaparsınız ? İşte çeşitli cevaplar..İsveçten Katılan Kadın : – Benim neyimi beyenmedin diye sorardım..der.
Rusyadan Katılan Kadın : – Hiçbişey sormam ve direk evi terk ederim..der.
Fransadan katılan Kadın : – Sevgilime gider beni teselli etmesini söylerim..der.
İtalyadan gelen Kadın : – Kadını öldürürüm..der.
Yunanlı Kadın : – Kocamı da onunla yatan karıyı da öldürürüm..demiş.
İspanyol Kadın : – Kocamı alnından vururum..der.
Türkiyeden Katılan Kadın : – Benim Herif Yapmaz..der.