Güç kaynagi icindeki boşta parca

Kamu işyerlerinde ÖLÇÜ BAKIM birimleri yokmudur?
Olan yerler var kurumda ama bizimkisi biraz küçük bir muessese Kendi birimime ait kartları kendim tamir ediyorum, edemezsem farklı muesseselerdeki arkadaşlarıma yolluyorum , daha olmazsa tamire yolluyorum piyasaya . Bilgisayar ve bilgi işlem birimi ise bozuk malzemeleri direk ıskat yapıyormuş. Yapmayın öyle bana verin dedim. Pek de ilgilenmediler . Hatta bir ara hurdaliktan define buldum diye konu açmıştım.

Son düzenleme:
bence onu sökmüşler elinde boşta olanı koymuşlar tamir olmasını unut emf pahalı diye sökmüştür ümitsiz vaka olmaz diye.

İşyerinde bulduğum bu arızalı güç kaynağını tamire heveslendim. Enerji verdik hiç tepki yok . Vira bismillah içini söküp incelemeye başladım. Ilk dikkatimi çeken kapaktaki hiçbir kablo bağlantısı olmayan hiçbir kablo da kendisinden çıkmayan trafoya benzer parça oldu . Fikri olan var mı acaba ?

Ekli dosyayı görüntüle 89673
Ekli dosyayı görüntüle 89670Ekli dosyayı görüntüle 89671
Çinden tesbih almıştım ozaman gümrük filanda yoktu ve dolar 1.5 liraydı ( kimsenin evinde buz dolabı ve wc olmadığı zamanlar). Almışken 20 tane alayımda eşe dosta dağıtırım sevabına diyerek bastım dolarları. Anaaa... Kutuyu Bi açtım Tesbihlerin kiminde 108 kiminde 75 boncuk var! Adamlar kafasına göre dizmiş. Saf saf mesaj attım sordum Allahın 99 adı var boncuk sayısı 99 olmalı neden böyle diye. Aldığım cevap " Allah'ın 99 adının olduğunu Biz ne bilek ! " olmuştu.

Bu manasız aleti içine koyana sorsan belkide vereceği cevap ya "ağır olsun" diyedir yada "Valla bizde bilemedik neymiş o" dur. Çinli kafası yani vardır bir sebebi.

Son düzenleme:
Genellikle yoktur. Olanlarda da çoğu problemi çözebilecek kapasite yoktur.
Söyle komik bir durum anlatayım. Herkes şok olacak eminim . Bir tane çift ışınlı osiloskop vardı oda oda gezen işyerimizde . Kimse kullanmasını bilmez ( bilmesi de gerekmez zaten , kamu kurumlarında en rahat edenler bir halttan anlamıyanlardır ) . Habire birileri makam, koltuk, oda değiştirir, o odadan oraya o odadan oraya yıllarca gezdi garibim . En son iki sene önce ben bu kart tamiri ve elektronik işine dalacağım dedim . Baya kendime çalışma ortamı kurdum . Şimdi habire işyerinde o aleti arıyorum acaba nerelere kaldırıldı diye . Hergun aklıma geldikçe orayı burayı eşiyorum. Hâlâ bulamadım.

Son düzenleme:
Söyle komik bir durum anlatayım. Herkes şok olacak eminim . Bir tane çift ışınlı osiloskop vardı oda oda gezen işyerimizde . Kimse kullanmasını bilmez ( bilmesi de gerekmez zaten , kamu kurumlarında en rahat edenler bir halttan anlamıyanlardır ) . Habire birileri makam, koltuk, oda değiştirir, o odadan oraya o odadan oraya yıllarca gezdi garibim . En son iki sene önce ben bu kart tamiri ve elektronik işine dalacağım dedim . Baya kendime çalışma ortamı kurdum . Şimdi habire işyerinde o aleti arıyorum acaba nerelere kaldırıldı diye . Hergun aklıma geldikçe orayı burayı eşiyorum. Hâlâ bulamadım.

Zimmeti yoksa , ara ara dur

Çinden tesbih almıştım ozaman gümrük filanda yoktu ve dolar 1.5 liraydı ( kimsenin evinde buz dolabı ve wc olmadığı zamanlar). Almışken 20 tane alayımda eşe dosta dağıtırım sevabına diyerek bastım dolarları. Anaaa... Kutuyu Bi açtım Tesbihlerin kiminde 108 kiminde 75 boncuk var! Adamlar kafasına göre dizmiş. Saf saf mesaj attım sordum Allahın 99 adı var boncuk sayısı 99 olmalı neden böyle diye. Aldığım cevap " Allah'ın 99 adının olduğunu Biz ne bilek ! " olmuştu.

Bu manasız aleti içine koyana sorsan belkide vereceği cevap ya "ağır olsun" diyedir yada "Valla bizde bilemedik neymiş o" dur. Çinli kafası yani vardır bir sebebi.

Fiyatlar uçuk .
Tesbih üzerinde yazı olmayıp düz olsa idi !!!

https://tr.aliexpress.com/item/1005004265357284.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.760b6066v8BKAd&algo_pvid=6c2d717c-6822-4c0d-a532-7fa2a3b58d27&aem_p4p_detail=202208091232238570498401697650072669467&algo_exp_id=6c2d717c-6822-4c0d-a532-7fa2a3b58d27-1&pdp_ext_f={"sku_id":"12000028568235996"}&pdp_npi=2@dis!USD!!8.99!!!!!@210318b816600735437415840e7eca!12000028568235996!sea

Son düzenleme:
Zimmeti yoksa , ara ara dur
Zimmet askerde korkutucu bir durum . Çalıştığım işyerinde her takım güya çalışanlara zimmetle verilir . Emekli olurken hiç zimmet devri yapan görmedim. Hatta geçen işyerinde çok lazım olup aldiramadigim bir takımı gidip cebimden aldım. Onu da atelyeden çalmışlar. Kafayı yemede ne yap artık bilmiyorum.

Son düzenleme:
Geçenlerde çok eski trafolu upslerimizi yeniledik. Adamlar üşenmemişler koca trafoyu getirmiş koymuşlar ama meğerse trafo sisteme bağlı değilmiş öyle süs gibi duruyormuş bağlantılarını yapmamışlar. Madem güç kaynağının içine o zımbırtıyı koydun neden bağlamazsın? Bazen bazı işlere akıl sır ermiyor.

Bakır sargı yerine beyaz çimento.

20220811_130557.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri