Güç kaynagı voltaj ayarlanmıyor

giriş voltajın 40 voltu geçmeyecek 35 normaldir. bu voltajı geçersen entegren yanar giriş çıkış kısa devre olur giriş voltajını çıkışta görürsün

potun bacaklarına havyayı uzun süre tutma bacaklar soğumadan potu ileri geri oynatma dirençle bacak arasındaki bağlantı kopar

bu yüzden pot 5 k da kalabilir veya acık devre olabilir

köprü diyotu yaktıysan çıkışta anormal voltajlar görebilirsin

entegre. pot. diyot kontrolü yap. çıkışa 10-100uf kondansatör koy

kolay gelsin

arkadaslar sorun çözülmedi daha devam ediyor konu güncel yardımlarınzı bekliyorum

kado kardes elektronikciye götürdüm çıkıs tiransistörün yanmıs dedi degiştirdim hal aynı potla ilgiili bişey sölemedi

potumuda degiştirdim ama hala aynı lütfen yardım edin yalvarırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı sorun bende de var. sabit kalıyor. yapamadık aslında pekte üstüne düşmedm...

arkadaşim yardım edelımde sizde icraat yok sadece yardım edın dıyorsun arkadaşların dedıklerını uyguladınmı bence hayır hıçbırını uygulamadın tamırcıye gıttın dost aci söyler dıye bır ata sözü var kusura bakma sen bır adaptör yapamıyorsan elektroniği yapma diyeceğım ama öğrencisin bıraz çaba göster mesela ben yazdım lm 317 girişi max.36 volt olmalı yüksek olursa yanar bunu uygulamadın pot. 5k olmalı ölçtunmu yanık olup olmadığını sağlamsa 220 ohm drenç var çikişla potun bağlı olduğu entegre bacağına o drenç yanmış olabılır topu topu uç parça bunları ölç bıraz çaba göster bak goreceksın sonunda devren çalışacak

evet avometreyi al eline hata oluşabilecek yerleri ölç.bide devre yaptığında mesela bozuldu elektrik vermeyi kes ve hangisi ısınmış diye bir bak.ısınmış olanda sorun vardır.kısa devre vardır.ama transistör gibi duruyor.transistörü bi kontrol et.onuda ölç sağlammı

Aynı sorun bende yasıyorum dediklerinizi yaptım potuk değiştirdim olmadı direnç çalışıyor anacak lm317 kontrol ettim saglam yinede çıkışta 32 volt goruyorum ancak adam bana trafoya 2x12 35 watt verdi sorun bunda olabilirmi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri