güç kaynagı sorunu acill yardım!!!

ozgurluk12

Üye
Arkadaşlar ben 0-30 volt güç kaynagı yaptım öneden sorun yoktu ama şimdi ölçü aleti ile ölçerken 42 voltta sabit kalıyor ve potansıyometre ile ayarlanmıyor yardım edermisiniz lütfen acil ödev haftaya gidicek
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Fotoğraf-0003.jpg
    Fotoğraf-0003.jpg
    86.1 KB · Görüntüleme: 15
  • Fotoğraf-0002.jpg
    Fotoğraf-0002.jpg
    86.4 KB · Görüntüleme: 11
Devreyi kendin yaptığına emin misin? 3 haftadır aynı soruyu soruyorsun. Eğer kendin yapsaydın açardın önüne devre şemasını, devreyi de koyardın, elemanların giriş-çıkışlarını kontrol ederek sorunu rahatlıkla bulurdun. Malzemelerin data sayfalarında ne alıp verdikleri belli.

Devreyi kendin yaptığına emin misin? 3 haftadır aynı soruyu soruyorsun. Eğer kendin yapsaydın açardın önüne devre şemasını, devreyi de koyardın, elemanların giriş-çıkışlarını kontrol ederek sorunu rahatlıkla bulurdun. Malzemelerin data sayfalarında ne alıp verdikleri belli.

her hafta ayni uye ayni soru farkli konu. konularda söylenenleri yaptin mı?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

kardeş yapmadııgım şey kalmadı

her konu altına garip kelimeler yazman gerektigini göstermez. trlerin baglandigi elemanlari kontrol et direnc entegre transistor vs
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Yapmadığın şey kalmadıysa çalışması gerek :D Köprü diyot entegre transistörler hepisini denedin demek . elemanların ayaklarını boşa al ölç bu kadar zormu elinizdeki modüllerde sağlamlık testleri dolu derslerde de anlatılmıştır eminim. değiştirmek yerine bi sağlamlık kontrolü yap bi kaç eleman bozuksa değiştirdiğin sağlam parçayıda bozar

Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri