Güç kaynağı seçimi

mrdag01

Üye
Arkadaşlar ahşap işlemek için 70×50 masaüstü bir cnc yapmaya çalışıyorum. 3 adet Nema23 1.8° 2.4 A motor sürmek istiyorum. Sürücülerim 4A TB6600. Elimde 12v 14 A pc güç kaynağı ve 19v 4,7 A bir notebook şarjı var. Hangisi kullanmalıyım? Yada 24 v yeni bir güç kaynağı mı almalıyım? Özetle anlatmaya çalıştım. Tşk.

Aslında Step motorları olabilecek en üst voltajdan beslemek lazım. (muhtemelen sizin motorlar da 48 volt)...
Verdiğiniz güç kaynaklarının sorunu ise 12 volt olanın amperi 3 motor için yeter ama 12 volt az kalır. 19v güç kaynağının da amperi 3 motor için yetmez (2.4x3= 7.2 A)

Kartı ve motorları aynı kaynaktan besleyeyim diyorsanız ve güç kaynağı alacaksanız 24 volt (kartın üst sınırıdır herhalde) 10 amperden aşağı almayın.

Ama bence ideal olanı motorlar 48 volt ise onları ayrı kaynaktan kartı uygun bir ayrı kaynaktan beslemek daha doğru.

Aslında Step motorları olabilecek en üst voltajdan beslemek lazım. (muhtemelen sizin motorlar da 48 volt)...
Verdiğiniz güç kaynaklarının sorunu ise 12 volt olanın amperi 3 motor için yeter ama 12 volt az kalır. 19v güç kaynağının da amperi 3 motor için yetmez (2.4x3= 7.2 A)

Kartı ve motorları aynı kaynaktan besleyeyim diyorsanız ve güç kaynağı alacaksanız 24 volt (kartın üst sınırıdır herhalde) 10 amperden aşağı almayın.

Ama bence ideal olanı motorlar 48 volt ise onları ayrı kaynaktan kartı uygun bir ayrı kaynaktan beslemek daha doğru.

Gayet açıklayıcı olmuş hocam çok tşk ederim.

yeni başlık açmadan bi soru da ben sorayım konuyla ilgili;
2. el aldığım makinede leadshine sps487 kullanmışlar (48V 300W), sanırım bu parça arızalandı. bunun yerine daha yaygın bulunabilen bu şekil adaptörlerden kullanılsa sorun olur mu?

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri