frekans

daha önce 50 hzde çalışıyordu problem yoktu sonradan böyle oldu acaba regülötör arızalımıdır sizce yoksa potlardamı sorun var

yok potlarda sorun olmaz öle kolay kolay. regülatörde var gıbı problem. elinizde yedek varsa değiştirip denemenizi tavsıye ederım sorun düzelir o zmn.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hepsini denedim olmuyor frekansı 50hzayarlıyorum busefer voltaj düşüyor voltajı yükseltiyorum frekansda yükseliyor 60hz çıkıyor

___

çok teşekkür ederim yardımcı oldun

Moderatör tarafında düzenlendi:
hepsini denedim olmuyor frekansı 50hzayarlıyorum busefer voltaj düşüyor voltajı yükseltiyorum frekansda yükseliyor 60hz çıkıyor

frekansı 50 hz ye getirince ana panel uzerınde voltaj ayarını yapan bi pot olması lazım onu sağa çevirince voltajın yukselmesı lazım denediniz mi peki bunu?

Jeneratörün frekans ayarı jeneratörü çeviren motorun devir sayısını değiştirerek yapılır.Sizin yapmanız gereken ilk önce frekansı 51 Hz ayarlamak daha sonra regülatör üzerinden voltajı 400 v ayarlamak.Frekansı sağbitlemeden voltaj ayarı yapmayın.

turgay usta çok büyük ihtimalle pot bozuk yok diğil ise potun bağlı olduğu elektronik kartta sorun vardır kartın sorunu ise aşırı ısınmadan dolayı diyotların görev yapmamasıdır. diye düşünüyorum.
potu diyotları değiştir. kontrol et inş olur.
kolay gele

Merhaba Turgay Usta

Bahsetmiş olduğunuz potlardan frekansı ayarlayamazsınız senkronizasyonla işiniz yok eğer paralel çalışrtırmıyorsanız ilk önce voltajı düşürün avr nin üzerinden exciter a zarar vermesin diye daha sonra makinenin devri ile oynayarak istediğiniz frekansa gelin ondan sonra AVR (otomatik voltaj regülatörü) nün üstündeki volt ayarından voltajı ayarlayın çok basit bir iş AVR nin üztündeki freq pot u AVR nin çalışma frekansını ayarlar frekans tamamen devirle alakalıdır öyle potla falan değişmez sormak istediğiniz sorularınız varsa yardımcı olabilirim kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri