fotosel arzası

nefret34

Üye
arkadaşlar herkeze kolay gelsin bedok marka metal okuyan 2 adet fotosel olan bir makıne var bu iki hafta bir bozuluyor bu kadar sık bozulmasıyla ilgili bir bılgısi olan varmı

yardımcı olacak yeteri kadar bilgiye sahip arkadaşlar yok heralde..

çevre etkenlerine ve voltaj durumlarına bakmak ve çalışma sistemine incelemek lazım

Bahsettiğiniz enduktif sensör sanırım,biraz daha açıklayabilir misin?sensör-metal arası birbirine çok yakın olup metal parça sensöre temas ediyor mu?yada sensör arızalanıyor derken led lambası yanıyor ama algılama mı yapmıyor?eğer sensörünüz 10-30 vdc ile çalışıyor olup 30v yukarısı bir voltaj gelebilir mi?

yağlı,sulu ortam olabilir.topraklamada sorun olabilir.kabloda şaseye değen bir yer olabilir.Benim tavsiyem kabloyu değiştirmeniz olacaktır.

arkadaşlar herkeze kolay gelsin bedok marka metal okuyan 2 adet fotosel olan bir makıne var bu iki hafta bir bozuluyor bu kadar sık bozulmasıyla ilgili bir bılgısi olan varmı

arkadaş eğer sık sık arıza yapıyorsa turan müh. mail at onlara sor yada sordunmu cevaben ne dediler.ya fabrika hatası vardır yada kullanım hatası.sen kendine üzerine düşeni yap.gerilim normalmi kablo sağlammı sensöre çıkış devresi sağlammıı.kendi tarafından emin ol dediğim yerle görüş derim.bu bedok kaç yıllık bir ürünki herkes tanımıyabilir.rüştünü ispat etmişmi. kg.

sensoru balluff tan al gerısını bosver :D bedok ne marka ne zaman cıkmıs ????

voltajda herhangi bir sıkıntı yok ölçu aletiyle kontrol ettim ama makıne dışarda kullanıldığı için her ne kadar su görmuyor desemde yalan olabılır en azından yağmur yağdığında fotosellere su azda olsa gelıyor metallere deymıyor ama baya yakın da görduğu metal pistonun ustunde . şöyle bı sıkıntı var markayı değiştirdim bı kere bu sefer sıstem hıç çalışmadı makınede dewamlı çalıştığı ıcın bos zamanını yakalamak zor oluyorkı deneme şansım olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri