Faz-toprak değeri faz-nötr den daha büyük?

tüm sigortaları indirip ölçü aleti direnç kademesindeyken toprakla nötr arasını ölçebilirsiniz.
çok yüksek bir değer okursanız hatta sonsuz gibi bir değer arada kaçak yok demektir

sn ORGE
sistemde kaçak akım şalteri yok ise, nötür ile toprak birleşik olmasa, ölçü aleti yüksek direç veya sonsuzumu gösterir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sonsuz göstermesi gerekir çünkü nötr ile toprak hattının birbirinden yalıtılmış olduğunu düşünürsek sonsuz direnç göstermesi gerekir, ama çok yüksek de olsa bir direnç değeri gösterebilir bu da normaldir çünkü alternatörün yıldız noktası (nötr) bazı durumlarda topraklandığı için bir direnç okuyabilirsiniz. Yinede en doğrusu megerle ölçmek

tr yıldız noktası topraklanıyor (işletme topraklaması) yani nötrün toprakla irtibatı var. nasıl oluyorda ölçü aleti toprakla nötr arası yüksek direnç gösteriyor?iyi bir topraklamada düşük direnç değeri göstermezmi?

sonuçta kullandığınız ölçü aleti 9v pille çalışan miliamperlik basit bir cihaz. işletme ile aradaki mesafeyi düşünüp, dc voltun kayıplarını da hesaba katarsanız direnci net ölçemezsiniz ,birde söz konusu toprak yani toprakla iletkenin elektrik iletimi arasında fark vardır kısacası ölçü aletiyle çok iyi sonuç alınamaz ama iyi kötü bir ölçüm yapılabilir hiç yoktan..

trafoya yakınsa ölçüm yaptıgın yer olabilir normal 228 sorun değil topraklama güzel anlamını çıkarıyorum ben

arkadaslar burdan bazı programlar ındırdım fakat sıfre ıstıyor sızde ındırınce sızdede ıstıyormu yardımlarınızı beklıyorum

Sayın arkadaşlar volt metre ile ölçüm yaptığımız zaman nötr/toprak arası = kaç volt olmalıdır, kaç voltu geçmemelidir

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri