fatek plc ile atv61 modbus bağlantı

cafergmc

Üye
iyi günler,
işletmemde yapacagım bir Scada için 3 adet fbs60ma plc ve 10" delta hmi kullanıyorum. bu projemde 20 ye yakın sürücüden modbus üzzerinden bilgi almakda istiyoum. sürücüler schneider marka atv61 ve atv71. busürücleri plclerin birisine veya 20 sürücüyü 3 e bölüp 3 plcye dağıtmayı düşünüyorum.

-Bunun için hangi haberleşme modülünü kullanmam gerekir. hangi modeli önerirsiniz?
-20 sürücüyü tek hattan kontrol edebilir miyim yada 3 e veya daha fazla kısıma ayırmam mı gerekir?
-atv61 ve fatek plc arasındaki kablo bağlantısı hakkında da bilgi alabilir miyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
saygılarımla.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bir şeyi anlayamadım !
20 tane sürücüye aynı anda veri yazmayacaksan ki yazsan bile plcler birbiri ile bir gecikme ile haberleşecek, neden 3 e bölüyorsun ?

DVP-12SE hem daha ucuz hem de :
1 ethernet portu
3 tane rs485
1 tane USB/serial portu var.

Sanırım sıva badana olayı mevcut.

iyi günler,
cevabınız iin teşekkür ederim. 3 plc kullanmamım amacı bir çok bölümden ısı ve basınç degeri okuyacağım ve bir miktar motora yol verip bunların hızlarını ayarlayacağım.

hem projeye ekstra bir şey olsun diye hemde hiç modbus ile ugraşmadığım için banada tecrübe olsun diye bu projeye böyle bir şey eklemei düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri